موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/10079 :کد

0

ارتش سرخ روسیه در سوریه/ پایگاه نظامی جدید در سواحل جبله

  دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۸
تعداد بازدید : ۱۳۰۹   
 تحلیل ایران -ارتش سرخ روسیه در سوریه/ پایگاه نظامی جدید در سواحل جبله

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت : حضور نظامی روسیه در جنگ سوریه یک واقعیت است که با هدف تاثیر گذاری میدانی گسترش یافته اما تاثیرات راهبردی و سیاسی آن بسیار مهم تر است.

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت : حضور نظامی روسیه در جنگ سوریه یک واقعیت است که با هدف تاثیر گذاری میدانی گسترش یافته اما تاثیرات راهبردی و سیاسی آن بسیار مهم تر است.

به گزارش تحلیل ایران ، الاخبار در شماره روز دوشنبه خود افزود: روسیه بر روی میز سیاست، قدرت نظامی خود را قرار داده و تفاهم نظامی آن با ایران و تفاهم سیاسی با مصر برای حل بحران سوریه و یکپارچه کردن تلاش ها در مبارزه با تروریسم کاملا روشن است.
افسران و نیروهای ارتش سرخ در دهه سوم ماه اوت گذشته در نخستین پایگاه نظامی روسیه در سوریه مستقر شدند که روس ها از دوران اتحاد جماهیر شوروی تاکنون آن را حفظ کرده اند.
این پایگاه که در شهر بندری طرطوس در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد ویژه استقرار کشتی ها و ناوگان دریایی روسیه و پیاده کردن سلاح ها و مهماتی است که مسکو برای تجهیز ارتش سوریه ارسال می کند.
الاخبار نوشت: پایگاه جدید روسیه در منطقه « حمییم» منطقه جبله نزدیک شهر بندری لاذقیه قرار دارد و زمین های وسیع نزدیک آن به مکانی مناسب برای ایجاد فرودگاه و اردوگاه های ویژه خلبانان و نیروهای ویژه ارتش سرخ تبدیل شده است که تعداد آنها بین یک تا سه هزار تن تخمین زده می شود.
این روزنامه لبنانی افزود: تعداد نیروهای روسی در مناطق مختلف سوریه از جمله حمص، حماه، لاذقیه ، درعا و عین السودا مشخص نیست اما گزارش های دیپلماتیک حاکی هستند نیروهای واکنش سریع روسیه به پایگاهی عملیاتی نزدیک شهر دمشق رسیده اند.
الاخبار خاطرنشان کرد: تحرکات نظامی رو به گسترش روسیه در سوریه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را مجبور کرد تا در تماسی تلفنی با سرگئی لاوروف همتای روس خود بر نگرانی واشنگتن تاکید کند.
مسکو پیشتر به آمریکا اعلام کرده است که افزایش فعالیت های نظامی آن در سوریه برای دفاع از این کشور است.
مقامات سوری در واکنش به گزارش های رسانه ها در خصوص پیوستن روسیه به جنگ در سوریه، تاکید کرده اند که همکاری های دفاعی ارتش های سوریه و روسیه قدیمی اما همواره در حال توسعه است.
این روزنامه لبنانی به نقل از مقامات سوری افزود: همکاری های نظامی روسیه و سوریه طبیعی است و تنها برای طرف هایی غافلگیر کننده است که در خیالات و آرزوهای خود همراهی مسکو با دمشق را نمی توانند، ببینند.
الاخبار تاکید کرد: گزارش ها در باره افزایش فعالیت نظامی روسیه در سوریه صحیح است اما جزئیات آن جزو اسرار نظامی می باشد.
تصاویری اخیرا در پایگاه های اجتماعی منتشر شده که نظامیان روس را در جبهه های جنگ سوریه نشان می دهند.
روزنامه الاخبار شنبه گذشته از شرکت هواپیماهای پیشرفته سوخو در جنگ سوریه و حضور آنها در آسمان استان ادلب که در اشغال تروریست ها می باشد، خبر داد.
یک منبع میدانی از تغییر معادله در نبرد هوایی خبر داده و گفته است که قدرت نیروی هوایی سوریه در بمباران مواضع و پایگاه های تروریست ها افزایش یافته است.
این منبع خاطرنشان کرده است که ارتش روسیه تصاویر ماهواره ای از محل تجمع و پایگاه های تروریست ها را در اختیار ارتش سوریه قرار می دهد.
الاخبار نوشت: مشارکت ارتش سرخ در جنگی دفاعی علیه تروریسم در کنار ارتش سوریه یک تحول راهبردی است که تاریخ آن به اوایل بهار امسال باز می گردد.
بشار اسد رییس جمهوری سوریه اوایل بهار امسال در گفت وگویی با رسانه های روسیه اعلام کرد که از ایجاد پایگاه نظامی جدید روسیه در سواحل و بنادر سوریه استقبال می کند.
کارشناسان ارتش سرخ سپس در دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گزارشی از گسترش و توسعه پایگاه دریایی این کشور در بندرطرطوس بزرگترین پایگاه نظامی این کشور درخارج و ایجاد پایگاه جدید جنگی در سوریه ارائه کردند.
همکاری های دفاعی بین مسکو و دمشق به شش دهه گذشته باز می گردد.
الاخبار نوشت:برخلاف انتظارها، توافق هسته ای بین تهران و قدرت های بین المللی به چارچوب برای تقویت همپیمانی روسیه و ایران درهمه زمینه ها ازجمله دفاعی و همکاری دو جانبه درحل مشکلات منطقه ای تبدیل شده است.
این روزنامه لبنانی با بیان اینکه« در خصوص سوریه ، ایران و روسیه از دولت این کشور در جنگ علیه تروریسم حمایت می کنند»، افزود: مسکو برای حل بحران سوریه در زمینه نظامی با ایران و در زمینه سیاسی با مصر تفاهم کرده است.
الاخبار تاکید کرد: مشارکت روسیه در جنگ سوریه علاوه بر تاثیرات میدانی فزاینده ، در سطح راهبردی هشداری برای ترکیه و رژیم صهیونیستی است تا از مداخله بیشتر در امور سوریه خودداری کنند.
این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: در سطح سیاسی ، روسیه با مشارکت در جنگ سوریه، پیامی قاطع و محکم به همه طرف ها داده است که نباید فرصت حل سیاسی بحران سوریه را از دست بدهند.
الاخبار تصریح کرد: روسیه در تفاهمی با مصر از این کشور خواسته است تا روند سیاسی حل بحران سوریه را هدایت کند و ایران نیز با این گزینه موافقت کرده است.
این روزنامه لبنانی تاکید کرد: اکنون راه انزوای ترکیه گشوده شده و در مقابل سعودی ها نیز دو گزینه قرار دارد و آن موافقت با صلح در سوریه و یمن و یا انزوا و فروپاشی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :