موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100835 :کد

0

اسپانیا:باید میان مادرید و لندن موضوع جبل الطارق بررسی شود

  جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۸
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -اسپانیا:باید میان مادرید و لندن موضوع جبل الطارق بررسی شود

وزیر امورخارجه اسپانیا در پیامی به اتحادیه اروپا اعلام کرد: موضوع جبل الطارق باید از مذاکرات اتحادیه اروپا با انگلستان کنار گذاشته شده و این مسئله میان مادرید و لندن بررسی شود.

وزیر امورخارجه اسپانیا در پیامی به اتحادیه اروپا اعلام کرد: موضوع جبل الطارق باید از مذاکرات اتحادیه اروپا با انگلستان کنار گذاشته شده و این مسئله میان مادرید و لندن بررسی شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، جبل الطارق سرزمین کوچکی با مساحت هفت کیلومتر مربع از شمال با اسپانیا هم مرز است و بیش از 30 هزار نفر جمعیت دارد.


اسپانیا مالکیت جبل الطارق را بر اساس پیمان 1713 اوتریخت به بریتانیا واگذار کرد اما از آن پس همواره برای باز پس گرفتن آن تلاش کرده است.


 «خوسه مانویل گارسیا مارگالو » روز پنجشنبه در این پیام، جزئیات اقدامات صورت گرفته در مورد جبل الطارق و روند مذاکرات دو جانبه با انگلستان را تشریح کرد.


مارگالو افزوده است، انگلستان نمی تواند با 27 کشور اتحادیه اروپا درباره جبل الطارق مذاکره کند، بلکه باید این مسئله به صورت دو جانبه میان مادرید و لندن بررسی شود.


مقامات اسپانیا خواستار حذف این مورد از محتوای مذاکرات برگزیت هستند و معتقدند که این کشور و انگلستان قادر به یافتن راه حلی قابل قبول می باشند و به این صورت شهروندان جبل الطارق می توانند از امتیازات ناشی از پوشش پیمان های اتحادیه اروپا بهره مند شوند و در عین حال از تاثیر منفی مناقشه میان اسپانیا و انگلستان در ارتباط با «محیط زیست، شیلات و یا تردد هوائی» جلوگیری شود.


ایرنا نوشت : هر چند گارسیا مارگالو روز چهارشنبه نامه دیگری را برای «بوریس جانسون» ارسال کرد که در آن به وزیر امورخارجه انگلیس هشدار داده است تا زمانی که به پیش نویس و یا به توافق ابتدایی دوجانبه دست نیابیم، رابطه جدید جبل الطارق با اتحادیه اروپا را نمی توان مشخص کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :