موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/10087 :کد

0

آمریکا مسبب بحران پناهجویان معرفی شد

  دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -آمریکا مسبب بحران پناهجویان معرفی شد

رسانه های گروهی و تحلیلگران چینی طی روزهای اخیر با پرداختن به موضوع مهاجران و آواره شدن آنان در اروپا، آمریکا را اصلی ترین عامل شکل گیری این بحران در جهان عنوان کرده اند.

رسانه های گروهی و تحلیلگران چینی طی روزهای اخیر با پرداختن به موضوع مهاجران و آواره شدن آنان در اروپا، آمریکا را اصلی ترین عامل شکل گیری این بحران در جهان عنوان کرده اند.

به گزارش تحلیل ایران ، رسانه های کشور چین با انتشار مطالب متعدد در این باره، سیاست های غرب بخصوص واشنگتن را عامل شکل گیری این شرایط دانسته و تاکید کرده اند که نداشتن تعهد اخلاقی کاخ سفید و مداخله جویی های این کشور چنین وضعیت ناگواری را رقم زده است.
«هو یایو» تحلیلگر برجسته چینی، در گزارشی یادآور شده است: زمانی که جهان شاهد تصاویر مرگ و میر پناهجویان بخصوص کودک سه ساله اهل کوبانی است باید این را مد نظر داشته باشد که مسوول این وضع آشفته آمریکاست.
وی می نویسد: مداخله جویی های آمریکا به بهانه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان موجی از آوارگان و پناهجویانی را به دنبال داشته است که به دلیل بر هم خوردن شرایط امنیتی کشورشان در نتیجه این دخالت ها، به اروپا گریخته اند.
وی خاطرنشان می کند: در شرایطی که اروپا باید برای هزاران مهاجر و پناهجو چاره اندیشی کند، اصلی ترین عامل شکل گیری این بحران یعنی آمریکا که خود را متحد اروپا می داند نه گامی بر می دارد، نه مسوولیت پذیری اخلاقی دارد و نه برای ریشه کن کردن این معضل تلاشی از خود نشان می دهد.
خبرگزاری شین هوا نیز در گزارشی یادآور شده است: هر جایی که آمریکا پا گذاشته است از لیبی گرفته تا عراق و حتی سوریه، جز بدبختی و آوارگی، ارمغان دیگری برای مردم این مناطق نداشته است؛ حالا هم که بحران پناهجویان معضل تازه دنیا شده است.
این گزارش تصریح می کند که گروه های مخالفی که با بشار اسد رییس جمهور سوریه جنگیدند و می جنگند دست پرورده آمریکا هستند و از این کشور به آنها کمک می شود.
شین هوا ادامه می دهد: امروز هم مردم سوریه برای فرار از آشفته بازار کشورشان که هر روز با بمب گذاری های انتحاری و حملات تروریست های تکفیری داعش روبرو است، تلاش می کنند تا از شرایط بهتر زندگی برخوردار شوند زیرا آنان می دانند که دیگر در عراق، سوریه و لیبی هم به واسطه مداخله جویی های آمریکا برای آنان امن نیست.
این گزارش به لشکرکشی های آمریکا به عراق و افغانستان اشاره دارد و می افزاید: این کشور زمانی نیروهای خود را از این کشورها خارج کرد که اوضاع کاملا به هم ریخته و بی ثبات بود و آنان چیزی جز ناامیدی و بدبختی از خود برجای نگذاشتند.
خبرگزاری رسمی چین سیاست های خودسرانه خارجی آمریکا را باعث بدبختی بسیاری از کشورهای خاورمیانه دانسته و افزوده است: آنها با این مداخله جویی ها سرنوشت تلخی را برای مردم منطقه رقم زدند و دنیا را به آشوب کشاندند.
این گزارش همچنین تاکید دارد که روش در پیش گرفته شده از سوی آمریکا باعث تقویت گروههای تروریستی و تکفیری ها در این کشورها شده و باعث گردیده ساکنان آن راه مهاجرت را پیش بگیرند.
مهاجرت گسترده مردم به اروپا همچنین در روزنامه های چاینا دیلی و چاینا ارگ چین نیز بازتاب داشت و این رسانه ها مطالب و گزارش های مختلفی را با تصاویر کودک سه ساله غرق شده اهل کوبانی به چاپ رسانده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :