موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/100931 :کد

0

تداوم بحران هند و پاکستان موجب بی‌ثباتی امنیت منطقه

  جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -تداوم بحران هند و پاکستان موجب بی‌ثباتی امنیت منطقه

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار خویشتنداری هرچه بیشتر هند و پاکستان شد و گفت: استمرار بحران بین دو کشور بی ثباتی امنیت منطقه را به دنبال دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار خویشتنداری هرچه بیشتر هند و پاکستان شد و گفت: استمرار بحران بین دو کشور بی ثباتی امنیت منطقه را به دنبال دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بهرام قاسمی امروز جمعه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، هند و پاکستان دو کشور دوست و همسایه خود را به خویشتنداری تمام و کمال و پرهیز از توسل به هرگونه راه های غیر مسالمت آمیز و حل و فصل مشکلات فی ما بین از طریق گفتگوی مستقیم و میز مذاکره فرا می خواند.


وی اضافه کرد: فزونی تنش و استمرار بحران بین این دو کشور زمینه را برای گروه های افراطی و تروریستی و کشور های حامی آنها در جهت گسترش ناامنی و بی ثبات کردن هرچه بیشتر امنیت منطقه فراهم می سازد.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهارامیدواری کرد: هر دو کشور برای یافتن راه حل های صلح آمیز و دیرپا در جستجوی راهکار هایی منطقی و به دور از هرگونه احساسات مقطعی و روش های نظامی برآیند.


نسیم آنلاین نوشت: قاسمی تاکید کرد که کشورهایی صاحب فرهنگ و تمدنی چون هند و پاکستان می توانند همچون گذشته و بار دیگر در جهت ایجاد بستر های لازم و یافتن اسلوبی برای مذاکره و تفاهم، اختلافات خود را با استفاده از دیپلماسی، رفت و آمد بین دو کشور و در سطوح لازم مورد پیگیری قرار دهند.


وی ادامه داد: تلاش و کوشش هرچه بیشتر آنها در این برهه می تواند تمامی تلاش های آشفته جویان و بدخواهان منطقه ای و بین المللی را با ناکامی هرچه بیشتر مواجه سازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :