موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رفاه اجتماعی

a/100933 :کد

0

وقوع پدیده سالمندی در کشور

  جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -وقوع پدیده سالمندی در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور از گسترش بنیاد فرزانگان در سراسر کشور در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات اثربخش نظام سلامت کشور امید به زندگی فزایش یافته که با پدیده سالمندی روبرو هستیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از گسترش بنیاد فرزانگان در سراسر کشور در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات اثربخش نظام سلامت کشور امید به زندگی به ۷۴ سال افزایش یافته که با پدیده سالمند شدن جمعیت روبه‌رو هستیم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نسیم آنلاین، راهپیمایی بیش از یک هزار سالمند و مراسم روز جهانی سالمندان با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، قائم مقام سازمان بهزیستی کشور و مدیرکل بهزیستی استان تهران در بوستان جوانمردان تهران برگزار شد.


محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم روز جهانی سالمندان گفت: با توجه به اقدامات اثربخش نظام سلامت کشور امید به زندگی به 74 سال افزایش یافته که با پدیده سالمند شدن جمعیت روبرو هستیم.


معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور جمعیت سالمند کشور را در سال 1335 سه درصد و در سال 9.1 درصد کل جمعیت اعلام کرد و افزود: پدیده سالمند شدن جمعیت در هر کشوری در صورت وجود برنامه می تواند یک فرصت باشد.


وی با اشاره به اینکه یک پنجم دوران زندگی را دوران سالمندی تشکیل می دهد و باید بهره کافی را از این دوران برد گفت: مهمترین مشکلات سالمندان تنهایی، انزوا و بیماری است. محسنی بندپی از گسترش بنیاد فرزانگان در سراسر کشور در برنامه ششم توسعه خبر داد و افزود: با همکاری معاونت بانوان و خانواده ریاست جمهوری 45 هزار زن سالمند به صورت پایلوت روشهای سبک زندگی سالم شامل تغذیه، ورزش و استفاده از فرصتهای مختلف را فرا می‌گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :