موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/101019 :کد

0

ایران خواستار خویشتنداری هند و پاکستان شد

  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -ایران خواستار خویشتنداری هند و پاکستان شد

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار خویشتنداری هرچه بیشتر هند و پاکستان شد و گفت: استمرار بحران بین دو کشور بی ثباتی امنیت منطقه را به دنبال دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار خویشتنداری هرچه بیشتر هند و پاکستان شد و گفت: استمرار بحران بین دو کشور بی ثباتی امنیت منطقه را به دنبال دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، بهرام قاسمی  روز - جمعه - تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، هند و پاکستان دو کشور دوست و همسایه خود را به خویشتنداری تمام و کمال و پرهیز از توسل به هرگونه راه های غیر مسالمت آمیز و حل و فصل مشکلات فی ما بین از طریق گفتگوی مستقیم و میز مذاکره فرا می خواند.

وی اضافه کرد: فزونی تنش و استمرار بحران بین این دو کشور زمینه را برای گروه های افراطی و تروریستی و کشور های حامی آنها در جهت گسترش ناامنی و بی ثبات کردن هرچه بیشتر امنیت منطقه فراهم می سازد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهارامیدواری کرد: هر دو کشور برای یافتن راه حل های صلح آمیز و دیرپا در جستجوی راهکار هایی منطقی و به دور از هرگونه احساسات مقطعی و روش های نظامی برآیند.

قاسمی تاکید کرد که کشورهایی صاحب فرهنگ و تمدنی چون هند و پاکستان می توانند همچون گذشته و بار دیگر در جهت ایجاد بستر های لازم و یافتن اسلوبی برای مذاکره و تفاهم، اختلافات خود را با استفاده از دیپلماسی، رفت و آمد بین دو کشور و در سطوح لازم مورد پیگیری قرار دهند.

تابناک نوشت : وی ادامه داد تلاش و کوشش هرچه بیشتر آنها در این برهه می تواند تمامی تلاش های آشفته جویان و بدخواهان منطقه ای و بین المللی را با ناکامی هرچه بیشتر مواجه سازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :