موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/101026 :کد

0

قانون آمریکایی جاستا عیله عربستان پیامدی برای ریاض ندارد

  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -قانون آمریکایی جاستا عیله عربستان پیامدی برای ریاض ندارد

لابی عربستان در آمریکا مدعی شد که تصویب قانون عدالت علیه حامیان تروریسم موسوم به 'جاستا ' و ادعای مطالبه خسارت قربانیان حوادث ۱۱ سپتامبر از عربستان پیامد چندانی برای ریاض ندارد .

لابی عربستان در آمریکا مدعی شد که تصویب قانون عدالت علیه حامیان تروریسم موسوم به 'جاستا ' و ادعای مطالبه خسارت قربانیان حوادث 11 سپتامبر از عربستان پیامد چندانی برای ریاض ندارد و می تواند دامن آمریکا را بگیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رئیس یک گروه حامی لابی عربستان در واشنگتن از عربستانی ها خواست 'چندان نگران نباشند زیرا این قانون مثل یک تفنگ بی فشنگ است که حتی می تواند دامن خود امریکا را بگیرد ولی برای دولت و کشور عربستان پیامد نگران کننده ای ندارد' .


براساس این گزارش، سلمان الانصاری رئیس کمیته روابط عمومی امریکا و عربستان (سابراک) روی توییتر خود نوشت: به تمام عزیزان و هموطنان عربستانی اعلام می کنم که لازم نیست نگران قانون جاستا باشیم کشور و رهبران ما مشکلی نخواهند داشت و همچنان درمسیر توسعه همه جانبه به پیش خواهیم رفت.


الانصاری اضافه کرد: قانون جاستا یک مصوبه واقعی و قابل اجرا نیست زیرا امکان مقابله به مثل براساس همین قانون ؛ مستقیما اثرگذاری آن را از بین می برد.


وی ادامه داد: در واقع امکان حذف مصونیت قضایی کشورها در نظام حقوقی بین الملل وجود ندارد ولی برخی می گویند، امریکایی ها هرکاری بخواهند می کنند من این امر را نسبی و در صورتی محق می دانم که ضرری برای کشورشان نداشته باشد.


ایرنا نوشت : وی افزود وقتی با آنها مقابله به مثل کردیم (همین انتظار هم می رود) ؛ امریکا نیز طرف ادعای خسارت قرار می گیرد و می توان درصورت نیاز اموال و دارایی های این کشور را توقیف کرد. آمریکا قانون جاستا را برای امتیازگیری تصویب کرده ولی این قانون در واقع سلاحی بی فشنگ است. با این وجود باید خود را برای هرچیزی آماده کنیم .


روابط ریاض وواشنکتن در سال های ۱۹۷۳ و۲۰۰۱ با چالش هایی بزرگ مواجه شده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :