موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/10103 :کد

0

فیلم زندگینامه استیو جابز با استقبال منتقدان روبرو شد

  دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -فیلم زندگینامه استیو جابز با استقبال منتقدان روبرو شد

اولین اکران فیلم استیو جابز که فیلم نوشتی از زندگی یکی از بنیانگذاران شرکت اپل است، با استقبال منتقدان و مخاطبان روبرو شد و آن را به عنوان یکی از برندگان احتمالی جایزه اسکار مطرح کرد.

اولین اکران فیلم استیو جابز که فیلم نوشتی از زندگی یکی از بنیانگذاران شرکت اپل است، با استقبال منتقدان و مخاطبان روبرو شد و آن را به عنوان یکی از برندگان احتمالی جایزه اسکار مطرح کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران از خبرگزاری رویترز، در حالی که دیدگاه های مثبت در مورد فیلم زندگینامه جابز همه یکسان نبود، منتقد مجله ورایتی آمریکا به شدت از تماشای فیلم متاثر شده بود.
این مجله با تحسین کارگردانی و نویسندگی این فیلم از بازی های فوق العاده آن به ویژه بازی مایکل فاسبندر در نقش استیو جابز تقدیر کرد.
مجله هالی وود ریپورتر نیز فیلم را یکی از بهترین فیلم های فصل پاییز دانست که می تواند اولویت بسیاری از مخاطبان در سراسر جهان باشد. غیر از این بخش فیلم روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت مخاطبان از این فیلم که شنبه شب (14 شهریور) در جشنواره فیلم تلورید در کلرادو به نمایش درآمد به گرمی استقبال کردند.
استیو وزنیاک یکی دیگر از بنیانگذاران شرکت اپل و از همکاران جابز گفت که فیلم بسیار تاثیرگذار بوده است و در طول مدت تماشای فیلم احساس می کرده استیو جابز و دیگر همکاران خود را می بیند.
با وجود این منتقد روزنامه انگلیسی گاردین با تحسین بازی فاسندر در نقش استیو جابز نوشت با آنکه فیلم به خوبی مخاطب را با خود همراه می کند و از نظر بصری به اندازه کافی سرگرم کننده است، از نظر دراماتیک نواقصی دارد.
این فیلم که قرار است روز 9 اکتبر (17 مهر) به نمایش در آید در جشنواره فیلم نیویورک (5 تا 19 مهر) نیز نمایش خواهد داشت.غیر از این فیلم داستانی، یک مستند نیز در مورد زندگی استیوز جابز به نام 'مردی در ماشین' توسط آلکس گیبنی' ساخته شده است.
به گزارش تحلیل ایران ، استیون پاول جابز متولد 1955 میلادی ، کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه ای اپل و یکی از چهره های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶، جابز ۲۱ ساله به همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ ساله، شرکت اپل را تأسیس کردند. اولین رایانهٔ شخصی که شرکت اپل به بازار معرفی کرد، اپل I نام داشت. یک سال پس از آن در سال ۱۹۷۷ اپل II نیز راهی بازار شد.
معرفی آی پاد در سال ۲۰۰۱، پرده برداری از آی تیونزاستور در سال ۲۰۰۳ و معرفی آی فون و آی پد در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ از جمله اقدامات دوران جابز بود .
در اکتبر ۲۰۰۳ سرطان جابز تشخیص داده شد و در اوت ۲۰۱۱، او از سمت مدیرعاملی اپل استعفا داد. تیم کوک، از مدیران ارشد اپل، مدیرعامل شد و جابز به عنوان رئیس هیئت مدیره به فعالیت هایش ادامه داد.
جابز سرانجام بر اثر عوارض ناشی از سرطان لوزالمعده، در سال ۲۰۱۱ و ۵۶ سالگی درگذشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :