موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101105 :کد

0

پای هکرها به سیستم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کشیده شد

  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -پای هکرها به سیستم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کشیده شد

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد هکرها،سیستم های رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در بیش از ۲۰ ایالت این کشور هدف حمله سایبری قرار دادند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد هکرها،سیستم های رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در بیش از ۲۰ ایالت این کشور هدف حمله سایبری قرار دادند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبستان، یکی از مقامات امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که سیستم های مربوط به ثبت رای دهندگان در دست کم 20 ایالت این کشور هدف حمله هکرها قرار گرفت.بر اساس این گزارش،هنوز مشخص نشده که این تهدیدها داخلی بوده اند یا خارجی اما روسیه به عنوان مظنون اصلی در این زمینه مطرح شده است.

در حالی که تنها یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا باقی مانده است،این انتخابات توجه بسیاری از هکرها را به خود جلب کرده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس،سازمان امنیت داخلی آمریکا تایید کرده است که سیستم های ثبت رای دهندگان در چند ماه گذشته هم هک شده است.


این آخرین تایید رسمی در پی هشدار ماه آگوست از سوی دفتر تحقیقات فدرال ارائه شده است.

پلیس فدرال آمریکا ماه گذشته بولتنی را منتشر کرد که در خصوص حمله هکرها با سیستم های انتخاباتی هشدار می داد. در حال حاضر نگرانی هایی مبنی بر تاثیرگذاری حمله هکرهای خارجی بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد.


در عین حال،کنگره آمریکا در حال بررسی این است که آیا این حملات سایبری می توانند واقعا بر روی صندوق های رای در ماه نوامبر تاثیر گذار باشند یا نه.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :