موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/101112 :کد

0

گرانی لوازم خانگی شایعه قاچاقچیان در بازار

  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -گرانی لوازم خانگی شایعه قاچاقچیان در بازار

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گرانی این لوازم را در بازار شایعه پراکنی قاچاقچیان اعلام کرد.

 

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گرانی این لوازم را در بازار شایعه پراکنی قاچاقچیان اعلام کرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمد طحان پور با اشاره به اینکه فقط تولیدکنندگان ایرانی 6 تا 8 درصد افزایش قیمت را در کالاهای خود اعمال کرده اند افزود:‌ با افزایش هزینه های تولید شرکتهای ایرانی افزایش قیمت در کالاهای تولید اعمال کرده اند که این بالا رفتن قیمت پس از 2 سال، مورد تایید اتحادیه است.
 
وی به خطر افتادن منافع افراد سودجو را دلیل ایجاد این شایعه دانست و تصریح کرد: در صورت اعلام واحدهای صنفی در خصوص افزایش قیمت کالا از طرف شرکتهای وارد کننده با ارائه فاکتور رسمی دارای مشخصات شرکت، اتحادیه با شرکت های متخلف برخورد قانونی خواهد کرد.
 
طحان پور با اشاره به انباشت بودن کالاها در انبار شرکتها و کارخانه ها گفت: افزایش قیمت رسمی اتفاق نیافتاده است.
 
 
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نوشت: رییس اتحادیه لوازم خانگی ناهماهنگی در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق در استانهای کشور را از معایب اجرای این طرح دانست و ادامه داد: سازمان تعزیرات با برگزاری نشست های توجیهی در خصوص حضور روسای اتحادیه هنگام ورود به واحدهای صنفی می تواند در اجرای بهتر این طرح تاثیر گذار باشد.
وی جلوگیری از خروج ارز ‌و حمایت از تولید داخلی را دلیل مبارزه با قاچاق دانست و گفت:‌ واحدهای صنفی که دارای کالای بدون فاکتور از سالهای گذشته هستند می توانند با مراجعه به اتحادیه و صورت جلسه کردن کالا برای آن فاکتور و خدمات پس از فروش قانونی تهیه کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :