موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتسال

a/101149 :کد

0

فوتسال ایران تاریخ ساز شد

  شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۶
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -فوتسال ایران تاریخ ساز شد

تیم فوتسال ایران موفق شد با شکست تیم فوتسال پرتغال در دیدار رده بندی جام جهانی کلمبیا برای نخستین بار به مقام سوم جهان دست یافته و تاریخ ساز شود.

 

 تیم فوتسال ایران موفق شد با شکست تیم فوتسال پرتغال در دیدار رده بندی جام جهانی کلمبیا برای نخستین بار به مقام سوم جهان دست یافته و تاریخ ساز شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، تیم های ملی فوتسال ایران و پرتغال در دیدار رده بندی جام جهانی فوتسال کلمبیا از ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت تهران در سالن «ال پوئبلو» شهر کالی کلمبیا به مصاف یکدیگر رفتند و بعد از تساوی 2 بر 2 در دقایق قانونی، در ضربات پنالتی این تیم را با نتیجه 4 بر 3 شکست داده و برای نخستین بار به مقام سومی جهان دست یابد.


شاگردان محمد ناظم الشریعه در حالی این دیدار را آغاز کردند که محمد کشاورز (کاپیتان) و قدرت بهادری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند و وی که سابقه حضور در 4 جام جهانی را در کارنامه داشت اعلام کرد برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کرده است.


تیم فوتبال پرتغال بازی را هجومی آغاز کرد و در 4 دقیقه ابتدایی، توپ و میدان را در اختیار داشت اما بازیکنان ایران بعد از دقایق ابتدایی خود را در زمین یافته و توانستند چندین موقعیت مناسب بر روی دروازه حریف ایجاد کنند.


خبرنگار ایرنا نوشت: بهترین موقعیت ایران در نیمه نخست نصیب احمد اسماعیل پور شد اما وی نتوانست در مصافی تک به تک با دروازه بان پرتغال دروازه این تیم را در دقیقه 14 بگشاید.


ببه؛ دروازه تیم پرتغال در نیمه نخست چندین موقعیت مناسب را از مهدی جاوید و علی اصغر حسن زاده تیم ایران گرفت و مانع از فروریختن دروازه این تیم شد و نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت. 


پرتغال نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و در حالی که کمتر از یک دقیقه از آغاز نیمه دوم دیدار گذشته بود، «آلبرتو سانتوس کاردینال» گل نخست را وارد دروازه ایران کرد. چند ثانیه بعد نیز مهران عالیقدر توپ را از دست داد و این بار نیز کاردینال توپ را وارد دروازه صمیمی کرد تا در کمتر از یک دقیقه تیم ایران 2 گل از حریف خود عقب بیفتد. 


تیم ایران بعد از دو گلی که در ابتدای نیمه دوم خورد، چندین موقعیت مناسب به دست آورد اما درخشش دروازه بان پرتغال مانع از فروریختن دروازه این تیم شد.


داور در دقیقه پنجم نیمه دوم به دلیل درگیری، محمدرضا سنگ سفیدی و میگل آنجلو ماگنو کاسترو بازیکنان ایران و پرتغال را با کارت قرمز از زمین اخراج کرد تا هر دو تیم برای 2 دقیقه 4 نفره بازی را ادامه دهند.


افشین کاظمی در دقیقه ششم نیمه دوم با ضربه ای دقیق و فنی توپ را وارد دروازه پرتغال کرد تا اختلاف را به حداقل برساند.


تیم پرتغال بعد از دریافت این گل به طور کامل در لاک دفاعی فرو رفت و مهاجمان ایران نیز چندین موقعیت مناسب را از دست دادند.


در دقیقه 15 نیمه دوم تیم پرتغال ششمین خطای تیمی خود را انجام داد و تیم ایران صاحب یک ضربه از روی نقطه پنالتی دوم شد. مهدی جاوید پشت این ضربه قرار گرفت و با یک ضربه محکم دروازه پرتغال را گشود تا تیم ایران نشان دهد می تواند بازی 2 بر صفر باخته را به تساوی بکشاند.


نیمه دوم و وقت های قانونی این دیدار با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. به دلیل تداخل پیدا کردن این دیدار با دیدار فینال، وقت های اضافه در نظر گرفته نشد و ضربات پنالتی در دستور کار قرار گرفت. 


در ضربات پنالتی ایران موفق شد با با نتیجه 4 بر 3 در ضربات پنالتی پرتغال را شکست داده و به مقام سومی جام جهانی دست یابد. سپهر محمدی دروازه بان دوم ایران در ضربات پنالتی موفق شد 2 پنالتی بازیکنان پرتغال را گرفته و یکی از بازیکنان این تیم نیز ضربه خود را به اوت زد. محمد طاهری و حمید احمدی نیز ضربات پنالتی خود را از دست دادند.


تیم ایران قبل از رسیدن به دیدار رده بندی، در مرحله برابر اسپانیا 5 بر یک شکست خورد؛ مراکش را 5 بر 3 شکست داد و برابر جمهوری آذربایجان به تساوی 3 بر 3 دست یافت. با این حال تیم ایران به عنوان تیم سوم از گروه خود به مرحله یک هشتم صعود کرد و موفق شد برای نخستین بار تیم فوتسال برزیل، پرافتخارترین تیم فوتسال جهان را در ضربات پنالتی حذف کند. شاگردان محمد ناظم الشریعه در ادامه این رقابت ها در مرحله یک چهارم نهایی 4 بر 3 پاراگوئه را شکست داده و حریف روسیه در دیدار نیمه نهایی شدند. با این حال تیم ایران در دیداری نزدیک 4 بر 3 از روسیه شکست خورد و حریف پرتغال در دیدار رده بندی شد.** بازیکنان ایران: 
سپهر محمدی(دراوزه بان)، علیرضا صمیمی(دروازه بان)، احمد اسماعیل پور، محمد کشاورز، حمید احمدی، محمدرضا سنگ سفیدی، علی اصغر حسن زاده، افشین کاظمی، محمد طاهری، مهران عالیقدر، حسین طیبی و مهدی جاوید.
سرمربی: محمد ناظم الشریعه 

** بازیکنان پرتغال:
اقلیدس گومز واز(ببه) (دروازه بان) ، آندره هنریکز نونز کوئلیو، برونو الکساندر دیاس کوئلیو، میگل آنجلو ماگنو کاسترو، فابیو میگل والادارس سسیلیو، پدرو میگوئل فانگوئیرو سان پایو کری، فرناندو آلبرتو سانتوس کاردینال، خورخه آگوستو فرناندز(دیژو)، ژوا نونو آلوز ماتوس، ریکاردو فیلیپه سیلوا دوآرته براگا(ریکاردینیو)، نلسون ریکاردو گومز آلوز سانتوس، ویکتور هوگو روزاریو مندس کوریا، تیاگو فلیپه آلوز بریتو و کریستیانو گالوائو پریرو
سرمربی: خورخه براز

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :