موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/101194 :کد

0

گسترش روابط اقتصادی ایران با تاجیکستان

  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۰
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -گسترش روابط اقتصادی ایران با تاجیکستان

به منظور توسعه روابط اقتصادی ایران و تاجیکستان، مسئولان دولتی و خصوصی هریک از این کشورها در بخش‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند.

 

به منظور توسعه روابط اقتصادی ایران و تاجیکستان، مسئولان دولتی و خصوصی هریک از این کشورها در بخش‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند.


به گزارش تحلیل ایران، با هدف گسترش روابط اقتصادی ایران و تاجیکستان مقرر شده است تا کمیته سرمایه گذاری اموال دولتی تاجیکستان با همکاری وزارت رشد اقتصاد تاجیکستان و سفارت جمهوری تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیران، مقامات علی رتبه، مسئولان اتاق‌های بازرگانی وعلاقه‌مندان به سرمایه گذاری در تاجیکستان فرصت‌های سرمایه گذاری در این کشور را مدنظر قرار دهند.در این راستا کارگروه‌های تخصصی در راستای تلاش برای برقراری ارتباط بین مشارکت‌کنندگان با تجار کشور هدف تشکیل می شوند تا به منظور اخذ روادید و بیمه سفر همراه با بلیط هواپیمایی، استقرار و توزیع کاتالوگ به منظور معرفی توانمندی‌های هر یک از مشارکت‌کنندگان در محل برگزاری کارگروه‌های تخصصی و نیز درج اطلاعات اعضای هیئت به زبان فارسی و روسی اقدام کنند.

 

به منظور گام برداشتن عملی در جهت گسترش روابط اقتصادی ایران و تاجیکستان،  اواخر مهرماه سال جاری هئیت اعزامی با مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و تجار ایرانی مقیم این کشور دیدار می‌کنند. قرار بر این است تا همایشی نیز از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه سال جاری با حضور وزیران، ریاست کمیته سرمایه گذاری، مسئولان وزارت‌خانه‌های مختلف، گمرک، مالیات، مناطق آزاد، اتاق‌های بازرگانی کشور تاجیکستان و علاقه‌مندان به برقراری ارتباط تجاری با تاجیکستان برگزار شود. ایسنا نوشت: همچنین گردهماهی نیز با حضور بازرگانان، تجار، مشاوران اقتصادی در قالب کارگروه‌های تخصصی انجام خواهد شد و بازدید از نمایشگاه‌های دائمی مرکز بازار بین‌المللی و نیز مراکز تجاری و برخی پروژه های اجرا شده سرمایه گذاران خارجی در دستور کار است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :