موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101294 :کد

0

پیشروی ارتش سوریه در خان الشیخ

  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -پیشروی ارتش سوریه در خان الشیخ

یک منبع میدانی از قطع یکی از برجسته‌ترین خطوط امدادرسانی به تروریست‌ها در غوطه غربی دمشق خبر داد.

 

یک منبع میدانی از قطع یکی از برجسته‌ترین خطوط امدادرسانی به تروریست‌ها در غوطه غربی دمشق خبر داد.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروه‌های تروریستی در حومه غربی دمشق، 14 مجتمع مسکونی در خان الشیخ و همچنین تعداد زیادی از مزارع در الدیرخیبه را به کنترل خود در آورد.


یک منبع میدانی گفت که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند جاده الدرخیبه – المقیلبیه در غوطه غربی دمشق را مسدود کنند و بدین ترتیب یکی از برجسته‌ترین خطوط امدادرسانی به تروریستها قطع شد. در این عملیات همچنین شماری از تروریستها از جمله عبدالحمید عوض یکی از سرکرده‌های احرارالشام به هلاکت رسیدند.


خبرنگار تسنیم در دمشق نوشت: این در حالی است که تروریست‌های مستقر در خان الشیخ از شهرک‌های بیت جن و بیت تیما کمک خواستند که این فریاد کمک خواهی آنها بی حاصل بود.همزمان با این تحول، جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش سوریه مواضع جبهه النصره را در الدیرخیبه و خان الشیخ و زاکیه در حومه غربی دمشق بمباران کردند.


برخی از اخبار از توافق بین دولت سوریه و نمایندگان گروه‌های تروریستی برای خروج 400 فرد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از قدسیا و الهامه در شمال غرب دمشق حکایت دارد.این توافق بعد از نقض آتش‌بس توسط تروریست‌ها و حمله آنها به مناطق ارتش سوریه، حاصل شده است.


برخی منابع گفتند که کمیته‌های آشتی، کار تهیه فهرست اسامی افراد مسلح و خانواده‌های آنها در قدسیا والهامه به منظور منتقل کردن آنها به ادلب در شمال سوریه را آغاز کرده‌اند.این منابع تاکید کردند که فرماندهی کل ارتش سوریه دستور توقف عملیات نظامی در شهر قدسیا را صادر کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :