موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/101304 :کد

0

هشدار مجلس خبرگان در خصوص القای فضای دو قطبی در جامعه

  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -هشدار مجلس خبرگان در خصوص القای فضای دو قطبی در جامعه

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای با اذعان به جایگاه والای ولایت امر و رهبری امت اسلامی بر فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید و در خصوص القای فضای دو قطبی در جامعه هشدار داد.

 

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای با اذعان به جایگاه والای ولایت امر و رهبری امت اسلامی بر فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید و در خصوص القای فضای دو قطبی در جامعه هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بیانیه پایانی جلسه مشترک هیات رئیسه و کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری که روز هشتم مهر برگزار شده بود روز یکشنبه یازدهم مهر منتشر شد.


متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: 
بسم الله الرحمن الرحیم 
هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری در پایان نخستین جلسه مشترک خود در دوره پنجم، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و هفته نیروی انتظامی با صدور بیانیه ای بر موارد ذیل تأکید کردند:


1. مجلس خبرگان رهبری با اذعان به جایگاه والای ولایت امر و رهبری امت اسلامی بر فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید و در خصوص القای فضای دو قطبی در جامعه هشدار می دهد.


2. مذاکره با آمریکا در مسأله هسته ای و برجام، نشان داد این دولت بدعهد همچنان با همان خوی استکباری دست از دشمنی و سنگ اندازی در مقابل ملت و نظام اسلامی ما بر نداشته و در هیچ عرصه دیگری قابل اعتماد نیست. مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از عهدشکنی دولت آمریکا در اجرای تعهدات برجام، خواستار اتخاذ موضع محکم از سوی دولت و دست اندرکاران سیاست خارجی علیه این بدعهدی بوده و نسبت به هر نوع مذاکره با این دولت در مسائل دیگر هشدار جدی می دهد. 


3. مجلس خبرگان رهبری با تقبیح ولنگاری فرهنگی در سطح جامعه به ویژه در عرصه حجاب و عفاف و فضای مجازی که انحطاط جامعه را هدف گرفته است از مسؤولان و دست اندکاران عرصه فرهنگ می خواهد که با ارائه راهکارهای علمی و عملی، تقابل با تهاجم فرهنگی را بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهند.


4. اجرای اقتصاد مقاومتی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام بوده است. مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته بر اجرایی شدن تمام مفاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید نموده و از دولت محترم می خواهد در پذیرش تعهدات و انعقاد قراردادهای بین المللی همچون تعهدات مربوط به «گروه اقدام مالی» و یا«قراردادهای نفتی»، مصالح عالی نظام را با دقت نظر و کمترین مسامحه در نظر داشته و جلوی زیاده خواهی و دست اندازی طرف های غربی به منافع ملی را سد نماید.


5. در آستانه بازگشایی مدارس، حوزه های علمیه و دانشگاه ها ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید تأکید می نماییم از آنجا که نسل جوان، امیدهای امروز و آینده سازان کشور عزیزمان هستند، ضروری است با برنامه ریزی و تلاش و مجاهدت در جهت اعتلای علمی و اخلاقی آنان و رشد و توسعه کشور حرکت کرده و زمینه را برای توسعه عزت و سربلندی میهن اسلامی هموار کرد و راه نفوذ و توطئه دشمنان اسلام و انقلاب را خنثی نمود. مجلس خبرگان رهبری با اذعان به نقشه های پلید دشمنان از جوانان و نوجوانان و مسؤولان تعلیم و تربیت کشور می خواهد با پاسداری و صیانت از آرمان های حضرت امام«رحمةالله علیه» و مقام معظم رهبری«مدظله العالی»، نسبت به توطئه ها هوشیار و در برابر تهاجم معاندان و بدخواهان میهن اسلامی، بیدار و آگاه باشند و تحت تأثیر القائات شیطانی و نقشه های اجانب قرار نگیرند.


6. ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فرصت مغتنمی جهت نشر و ترویج معارف دینی و تبیین مبانی نظام اسلامی و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است. از همه واعظان، روحانیان و برگزارکنندگان مجالس عزاداری می خواهیم با پرهیز از نقل مطالب ضعیف، حقائق ناب نهضت حسینی و انقلاب اسلامی را که نشأت گرفته از قیام سیدالشهداء و شعار «هیهات من الذله» است آن گونه که شایسته است بیان نمایند.


و من الله التوفیق و علیه التکلان
هشتم مهرماه 1395
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

 

ایرنا نوشت: جلسه مشترک هیات رییسه و کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری روز هشتم مهر در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :