موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی قاچاق

a/101331 :کد

0

گوشی های قاچاق از چهار روز دیگر جمع آوری می شود

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -گوشی های قاچاق از چهار روز دیگر جمع آوری می شود

اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی تاریخ رسمی جمع آوری کالای قاچاق از واحدهای این صنف را از ۱۵ مهر ماه اعلام کرد.

اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی تاریخ رسمی جمع آوری کالای قاچاق از واحدهای این صنف را از 15 مهر ماه اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران   بنابراعلام این اتحادیه بر اساس دستور ستاد مبارزه با کالای قاچاق از نیمه ماه جاری و طبق اعلام قبلی عملیاتی می شود، از این رو از واحدهای صنفی تحت پوشش درخواست می شود از نگهداری، حمل و فروش کالای قاچاق خودداری کنند.


در غیر اینصورت متخلفان به موجب ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا مشمول جریمه نقدی معادل 6 برابر ارزش کالا و نصب پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی و تعطیلی محل کسب به مدت 6 ماه خواهند شد.


در حالی طرح جمع آوری گوشی های قاچاق از بازار مطرح شده که قرار بود طرح رجیستری گوشی های موبایل از اواسط تابستان اجرایی شود و به موجب آن کالای قاچاقی به کشور وارد نشود و در صورت ورود گوشی قاچاق به بازار  امکان فعال شدن در شبکه مخابراتی کشور را نداشته باشد.


با این حال در پی اتفاقاتی که از اواسط تابستان در زمینه اجرای طرح رجیستری افتاد، برخی شرکت های توزیع گوشی پلمپ شدند و دوباره اعلام شد که این طرح در مرحله پایلوت قرار دارد و تا اوایل پاییز به نتیجه نهایی می رسد.

 

تابناک نوشت : اما ظاهرا اتحادیه دستگاه های مخابراتی دست به کار شده و قصد دارد فعلا از جمع آوری گوشی های قاچاق شروع کند تا اینکه رجیستری گوشی های موبایل به مرحله اجرای نهایی برسد.

                               

گوشی     موبایل     فناوری     قاچاق     کالا    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :