موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101342 :کد

0

موگرینی خواستار تسهیل ارسال کمک های بشر دوستانه به حلب شد

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -موگرینی خواستار تسهیل ارسال کمک های بشر دوستانه به حلب شد

«فدریکو موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای خواستار مدیریت بحران و تسهیل ارسال کمک های بشر دوستانه به حلب شد.

«فدریکو موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای خواستار مدیریت بحران و تسهیل ارسال کمک های بشر دوستانه به حلب شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تارنمای اتحادیه اروپا، وی افزود: در حالی که ما به صورت خستگی ناپذیر مشغول کار برای قطع خصومت ها در سوریه هستیم، از تمام سازمان های بشر دوستانه می خواهیم که ابتکار عمل ما را به عنوان اتحادیه اروپا اجرا و برای نجات غیر نظامیان و حفاظت از آنها تلاش کنند.


این ابتکار عمل شامل دو بخش است. اول آنکه ارسال کمک های فوری به غیر نظامیان در شرق حلب از جمله پوشش خدمات پزشکی، آب و نیازهای مواد غذایی تسهیل شود.


وی در ادامه افزود: کاروانی شامل این کمک ها برای حرکت از غرب به شرق حلب آماده شده و بودجه آن از طریق اتحادیه اروپا تامین شده است. این کاروان می تواند به حداکثر 130،000 نفر کمک های مورد نیاز ارائه کند.


ایسنا نوشت : مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به ابتکار عمل دیگری که اتحادیه اروپا آن را در اختیار سازمان های بشردوستانه قرار داده است، گفت: افرادی که نیاز به کمک های فوری پزشکی دارند و همچنین زنان، کودکان و افراد مسن باید از حلب خارج شوند.


موگرینی تصریح کرد که به جز حلب اتحادیه اروپا خواستار تخلیه مردم از دیگر شهر های که در معرض خطر هستند، شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :