موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/101371 :کد

0

اختصاص ۸۰ میلیارد ریال بابت تامین هزینه های زائران اربعین

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -اختصاص ۸۰ میلیارد ریال بابت تامین هزینه های زائران اربعین

هیات دولت در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که بدهی دولت به کشاورزان تا سقف ۷۰ هزار میلیارد ریال ، تسویه و پرداخت شود.

 


هیات دولت در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تصویب کرد که بدهی دولت به کشاورزان تا سقف 70 هزار میلیارد ریال ، تسویه و پرداخت شود.

به گزارش تحلیل ایران، در این جلسه هیات دولت که عصر یکشنبه برگزار شد ، به وزارت کشاورزی اجازه داده شد بابت بدهی ها و تعهدات مربوط به خریدهای تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی از طریق نهاد مالی نسبت به انتشار حداکثر 70 هزار میلیارد ریال اوراق اسناد خزانه و یا سایر اوراق اسلامی با سررسید تا پنج سال اقدام و منابع مالی تجهیز شده را صرف بازپرداخت بدهی های مذکور کند.
 
هیات دولت همچنین در این جلسه ، مبلغ 80 میلیارد ریال بابت تامین هزینه های ساماندهی ، پشتیبانی و بیمه زائران مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی اختصاص داد.در ادامه این جلسه ، هیات وزیران براساس قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه ، 40 شرکت دولتی را در مرحله دوم ملزم به انجام حسابرسی عملیاتی کرد.دولت این اقدام را در راستای افزایش صرفه اقتصادی ، کارایی و اثربخشی و افزایش قابلیت اعتماد گزارش های مالی شرکتهای دولتی انجام می دهد.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: صدور مجوز مذاکره ، پیش امضا(پاراف ) و امضای موقت موافقتنامه های معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لبنان ، از دیگر مصوبات جلسه هیات وزیران بود.دولت همچنین لایحه موافقتنامه تاسیس دالان حمل و نقل و گذر بین المللی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند (موافقتنامه چابهار) را به تصویب رساند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :