موضوعات ‌مرتبط: سیاسی وزارت کشور

a/101385 :کد

0

سازمان پدافند غیرعامل، عاملی برای نگهبانی از کشور است

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -سازمان پدافند غیرعامل، عاملی برای نگهبانی از کشور است

قائم مقام وزیر کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل به عنوان مهمترین عامل بازدارنده در برابر تهدیدهای دشمن بوده و عاملی برای نگهبانی از کشور است.

 

قائم مقام وزیر کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل به عنوان مهمترین عامل بازدارنده در برابر تهدیدهای دشمن بوده و عاملی برای نگهبانی از کشور است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل که امروز دوشنبه 12 مهرماه در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: سازمان پدافند غیرعامل باید بیش از گذشته نقش حساس خود را ایفا و جامعه را در مقابل خطرهای بزرگ ایمن کند.

 
وی افزود: این سازمان به عنوان مهمترین عامل بازدارنده در برابر تهدیدهای دشمن بوده و عاملی برای نگهبانی از کشور است. باشگاه خبرنگاران نوشت: در اکثر کشورهای بزرگ سازمان پدافند غیرعامل شکل گرفته و سرمایه گذاری‌های کلانی در این زمینه انجام شده است. در کشور ما از ابتدا به این موضوع توجه ویژه شد اما چون جنگی نابرابر بر کشور تحمیل شد نتوانستیم این سازمان را به صورت فعال در کشور داشته باشیم.
 
قائم مقام وزیر کشور با اشاره به وضعیت کارخانجات در دوران جنگ تحمیلی یادآور شد: بسیاری از کارخانه‌ها که طرح‌های پدافند غیرعامل در آن اجرا می‌شد خسارات کمتری متحمل می‌شد در بخش‌هایی که اجرا می‌شد تهاجم و اثرات آن مصون باقی می‌ماند.وی در بخشی از سخنان خود به بیان امنیت ملی پرداخت و خاطر نشان کرد: کشف یا ایجاد وضعیتی که در آن ارزش‌های حیاتی کشور در معرض خطر جدی نباشد پدافند ملی است بنابراین مجموعه اقدامات غیرمسلحانه که باعث کاهش بازدارندگی و ارتقا امنیت ملی در برابر اقدامات نظامی انجام می‌شود را پدافند ملی می‌گویند که در واقع این امر حرکتی در مسیر پایدار کردن امنیت ملی است. 
 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :