موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/101412 :کد

0

همکاری‌ مشترک ایران و مصر به کاهش تنش‌های منطقه‌ کمک می کند

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۳۹۲   
 تحلیل ایران -همکاری‌ مشترک ایران و مصر به کاهش تنش‌های منطقه‌ کمک می کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: همکاری‌های مشترک ایران و مصر به کاهش تنش‌های منطقه‌ای کمک می‌کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: همکاری‌های مشترک ایران و مصر به کاهش تنش‌های منطقه‌ای کمک می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران ، رئیس دفتر حافظ منافع مصر با امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد. 
 
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دیرینه تهران و قاهره اظهار داشت: علیرغم فراز و نشیب‌هایی که در این سال‌ها با آن مواجه بودیم، روابط جمهوری اسلامی ایران و مصر همواره روابط متینی بوده است. 
 
وی همچنین مواضع مصر در قبال بحران سوریه و مبارزه با داعش را سازنده و مفید خواند. 
 
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: ایران و مصر دو کشور بزرگ و تأثیرگذار هستند که می‌توانند با همکاری‌های مشترک منطقه‌ای در کمک به کاهش تنش‌ها در منطقه، نقش سازنده‌ای ایفا نمایند. 
 
امیرعبداللهیان با اشاره به تشکیل گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مصر در مجلس شورای اسلامی بر اهمیت رفت و آمد و رایزنی‌های گروه دوستی-پارلمانی 2 کشور تأکید کرد. 
 
وی با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی با علاقمندی همکاری‌های تهران و قاهره می‌تواند به حل مشکلات جهان اسلام و از جمله حمایت از موضوع فلسطین کمک کند. 
 
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، ضمن تأکید بر اهمیت مسئله فلسطین برای جهان اسلام تصریح کرد: یکی از مسائل مهم و پیچیده در منطقه غرب آسیا، موضوع فلسطین است که مصر در این مسئله همواره نقش داشته است و تقویت ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه مورد توجه جهان اسلام است. 
 
وی با تأکید بر راه حل سیاسی برای خاتمه بحران سوریه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر گونه اقدامی در جهت حل سیاسی بحران سوریه حمایت می‌کند. 
 
وی در همین رابطه افزود: آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریسم جدی نیستند و فقط شعار می‌دهند. 
 
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، با اشاره به راه حل سیاسی بحران یمن گفت: یمن متعلق به همه یمنی‌هاست و زمانی بحران خاتمه می‌یابد که همه گروه‌های یمنی اجتماع کنند. 
 
امیرعبداللهیان در پایان برای سفیر یاسر عثمان در مأموریت دیپلماتیک به جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت کرد. 
 
در ادامه این دیدار، یاسر عثمان رئیس جدید دفتر حافظ منافع مصر در تهران، با ابراز خرسندی از مأموریت‌اش در جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدوارم که با همکاری دوستان و همکاران ایرانی در جهت نزدیکی دو ملت و دو کشور و حل مسائل فیمابین مثمرثمر باشیم. 
 
وی با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: افزایش رایزنی و مشورت میان مقامات دو کشور در بهبود وضعیت منطقه مؤثر خواهد بود. 
 
وی همچنین ضمن نگرانی از جنایات گسترده گروه‌های تروریستی و تداوم اوضاع بحرانی در سوریه، یمن و لیبی، ابراز امیدواری کرد که کشورهای اسلامی با همکای و همبستگی یکدیگر بتوانند در حل بحران منطقه نقش سازنده‌ای ایفا کنند. 
 
سفیر و رئیس جدید دفتر حافظ منافع مصر در تهران در ادامه، با برشمردن ظرفیت‌های همکاری‌های بیشتر دو کشور، نسبت به تقویت و توسعه مناسبات پارلمانی میان مجالس ایران و مصر ابراز امیدواری کرد. 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :