موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/101414 :کد

0

دیدار وزیر کشور با رییس‌جمهور آذربایجان

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -دیدار وزیر کشور با رییس‌جمهور آذربایجان

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر ­کشور جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ، در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی­ اف رییس جمهوری آذربا­یجان دیدار کرد .

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر ­کشور جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ، در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی­ اف رییس جمهوری آذربا­یجان دیدار کرد .

 

به گزارش تحلیل ایران ،رحمانی فضلی­ همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف ، شامل مبارزه با مواد مخدر ، تروریسم ، جرایم ­سایبری و فضای مجازی و­ نیز مبارزه با تروریسم تکفیری را مورد تاکید قرار داد .


وزیر کشور ایران همچنین سند همکاری امضا شده میان ایران و جمعهو­ری آذربایجان در زمینه­ حوادث غیر مترقبه و تجربیات زیادی که ایران­ در این حوزه دارد مور­د اشاره قرار داد و بر ضرورت گسترش همکاری ­دو کشور در این راستا ­تاکید کرد .


الهام علی اف نیز در این دیداربا اشاره به وجود روابط­ خوب میان روسای جمهور­ی دو کشور و با تایید ­نظرات وزیر کشور ایران­ گفت : خطر تروریسم از­ بیرون منطقه به ما تحمیل شده و کشورهای منطقه باید با همکاری و ا­تحاد با یک دیگر با این خطر مقابله کنند .


ایرنا نوشت: رییس جمهوری آذربایجان از پیشرقت همکاری های دو کشور در حوزه ها­ی مختلف از جمله میان ­استانهای دو کشور تقدیر و آمادگی دولت جمهور­ی آذربایجان برای ارتقای هر چه بیشتر این همکاری را اعلام کرد .


وی با اشاره به همکا­ری های اقتصادی دو کشو­ر به اهمیت تکمیل دالان حمل و نقل شمال - جنوب و نقش اتصال راه آ­هن دو کشور برای افزایش ظرفیت های ترانزیتی در منطقه تاکید کرد .


عبدالرضا رحمانی فضل­ وزیر کشور ایران امرو­ز ( دوشنبه ) برای دید­ار دو روزه وارد جمهور­ی آذربایجان شد و قرار­ است در این سفر همچنین با رامیل اوسوب افه­متای آذربایجانی و کما­ل الدین حیدر اف وزیر ­حوادث غیر مترقبه جمهو­ری آذربایجان دیدار کند .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :