موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101451 :کد

0

حملات بیگانه ستیزانه در سراسر آلمان

  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -حملات بیگانه ستیزانه در سراسر آلمان

همزمان با جشن‌های وحدت آلمان حملات بیگانه ستیزانه فراوانی در سراسر آلمان رخ داده و بسیاری مقامات آلمانی ازجمله مرکل که برای برگزاری جشن وحدت به درسدن رفته بودندتوسط معترضان جنبش مورد توهین قرار گرفتند

همزمان با جشن‌های وحدت آلمان حملات بیگانه ستیزانه فراوانی در سراسر آلمان رخ داده و بسیاری مقامات آلمانی از جمله مرکل که برای برگزاری جشن وحدت به درسدن رفته بودند توسط معترضان جنبش پگیدا مورد توهین قرار گرفتند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، جشن وحدت آلمان امروز در شهر درسدن آلمان در فضای متشنجی برگزار شد. صدر اعظم و رئیس جمهور آلمان که در این جشن حضور پیدا کرده بودند توسط گروهی از معترضان جنبش پگیدا فحش داده و هو شدند.


بیش از صدها نفر از معترضان، سیاستمداران دعوت شده به این جشن را با صدای بلند فحش داده و به آن ها توهین کردند. معترضان که اکثر آن ها از طرفداران جنبش پگیدا بودند روز دوشنبه در برابر محل برگزاری جشن وحدت آلمان شعار "خائن" و "مرکل باید برود" را سر دادند. همچنین صدای سوت و هو از بین معترضان به گوش می رسید. در بین مهمانان جشن وحدت آلمان در شهر درسدن رئیس جمهور آلمان، رئیس پارلمان و صدر اعظم حضور داشتند.


تسنیم نوشت: همسر وزیر اقتصاد ایالت زاکسن وقتی که از میان مردم عصبانی که شعار می دادند به سمت محل برگزاری جشن حرکت می کرد اشک می ریخت.این جشن ها تحت شدیدترین تدابیر امنیتی برگزار شد. پلیس با حدود 2600 نیرو برای تامین امنیت این جشن ها در محل حضور داشت.صدر اعظم آلمان در سخنانی به مناسبت جشن های وحدت آلمان خواستار احترام متقابل و گفتگو شد. به گفته وی 26 سال بعد از اتحاد دوباره آلمان روز وحدت همچنان برای اکثریت قریب به اتفاق آلمانی ها روز شادی و شکر گزاری است. اما همچنین مسائل جدیدی وجود دارد.


مرکل همچنین تاکید کرد که من شخصا آرزو می کنم که ما این مسائل را مشترکا در احترام متقابل و در پذیرش نظرات سیاسی متفاوت حل کنیم و همچنین راه حل های خوبی پیدا کنیم.همچنین در روز وحدت آلمان حملات بیگانه ستیزانه زیادی از شهرهای مختلف آلمان گزارش شده است.در شهرهای براندنبورگ، ناومبورگ، و نویبراندنبورگ حملات آتش سوزی ترس ها و نگرانی هایی را در بین مردم ایجاد کرد.در شهر پوتسدام بعد از نماز جمعه در مسجدی افرادی ناآشنا بی حرمتی ها و توهین ها و حملات بیگانه ستیزانه ای را انجام دادند. حداقل چهار نفر مجروح شدند.


افرادی ناآشنا همچنین جلوی مرکز جامعه مسلمانان آل فاروق در پوتسدام یک سر قطع شده خوک را قرار دادند.طرفداران حزب افراطی جایگزینی برای آلمان نیز اعتراضاتی را علیه عبادت های عمومی مسلمانان برپا کردند.همچنین در شب شنبه در شهر براندنبورگ آلمان افرادی ناآشنا دو ماده آتش زا به سمت پنجره یک محل اقامت پناهندگان که حدود 20 پناهنده زیر سن قانونی در آن اقامت داشتند پرتاب کردند. سخنگوی پلیس از دلایل راست افراطی سخن گفته است.همچنین یک حمله آتش سوزی به اقامتگاه پناهندگان سوری در شهر نویبرندنبورگ آلمان گزارش شده است. این حمله چند مجروح هم داشته است.در شهر نوامبورگ ایالت زاکسن- آنهالت نیز دو دستگاه آتش زا  توسط افرادی ناآشنا از یک پنجره باز یک محل اقامت پناهندگان به داخل پرتاب شد.

                               

آلمان     جشن     وحدت     حملات     معترضان    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :