موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101488 :کد

0

بزرگترین حامیان بن لادن آمریکا و عربستان سعودی بوده اند

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۱
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -بزرگترین حامیان بن لادن آمریکا و عربستان سعودی بوده اند

روزنامه الرای کویت با بررسی سیاست های دولت عربستان سعودی در حمایت از تروریسم و پرورش آن در منطقه نوشت :این سئوال مطرح است که حامی واقعی تروریسم ومشکلات در منطقه چه کشوری است.

روزنامه الرای کویت با بررسی سیاست های دولت عربستان سعودی در حمایت از تروریسم و پرورش آن در منطقه نوشت :این سئوال مطرح است که حامی واقعی تروریسم ومشکلات در منطقه چه کشوری است و امروزه این امر ثابت شده که آمریکا و دولت عربستان بیشترین حمایت ها را از اسامه بن لادن در جنگ افغانستان به عمل آوردند.

 

به گزارش تحلیل ایران  این نشریه با ارائه تحلیلی در زمینه تصویب قانون جاستا و رد وتوی باراک اوباما از سوی مجالس کنگره و سنا می نویسد: تصویب قانون عدالت علیه حامیان تروریسم 'جاستا' برای دریافت غرامت از ریاض به اتهام دست داشتن در حادثه 11 سپتامبر مطرح شده است.


این روزنامه می نویسد: همگان می دانند که 15 تن از 19 فرد حمله کننده به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در 11 سپتامبر اتباع سعودی هستند و دو تن از آنها با سفارتخانه سعودی در واشنگتن در تماس بوده اند.


الرای همچنین با انتقاد از سیاست های دوگانه واشنگتن در مبارزه با تروریسم می نویسد: آمریکا در جنگ داخلی افغانستان بیشترین کمک را با حمایت ریاض به اسامه بن لادن برای بیرون راندن نیروهای نظامی شوروی از این کشور ارائه کرد.


ایرنا نوشت :  امریکا بعدها حمایت خود را از روی کار آمدن جنبش طالبان در افغانستان اعلام کرد و همزمان دولت سعودی نیز که به همکاری با آمریکا می پرداخت نتوانست در سال 2001 طالبان را از سازمان القاعده جدا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :