موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی هواپیمایی

a/101537 :کد

از اصرار تا انکار

خبری از نقدی شدن فروش سوخت نداریم

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -خبری از نقدی شدن فروش سوخت نداریم

شاید اجرایی شدن دوباره فروش نقدی سوخت به ایرلاین‌ها مشکلاتی در جریان پروازهای داخلی به وجود آورد.

چند روز پس از اظهارنظر جدید مسوولان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی درباره برخورد با ایرلاین‌های بدهکار و نقدی شدن فروش سوخت از ابتدای آبان‌ماه حالا مسوولان شرکت‌های هواپیمایی از اصل این طرح و جزییات اجرای‌اش اعلام بی‌خبری می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پس از آنکه تصمیم شرکت پخش مبنی بر نقدی شدن فروش سوخت از ابتدای شهریورماه با اعتراض شرکت‌های هواپیمایی روبه‌رو شد و این امر برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد، حالا مسوولان این شرکت دوباره اعلام کردند که طبق قانون با ایرلاین‌های بدهکار برخورد خواهند شد و از ابتدای آبان‌ماه طرح فروش نقدی را یک بار دیگر کلید می‌زنند، موضوعی که نه تنها هنوز شرکت هواپیمایی در مورد آن موضع‌گیری رسمی نکردند که حتی از جزییات آن نیز بی‌اطلاع‌ به نظر می‌رسند.


هوشنگ صدیق در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی خبر جدید نقدی شدن فروش سوخت از ابتدای آبان‌ماه، اظهار کرد: هنوز هیچ دستورالعمل و یا اطلاعیه‌ای به دفتر ما در این رابطه ارسال نشده است و اطلاع‌رسانی نیز به ایرلاین‌ها صورت نگرفته است. قاعده کار این خواهد بود که در صورت برنامه‌ریزی برای اجرای قطعی این برنامه نیاز به اطلاع‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد تا آنها برنامه‌های خود را بدانند و یا در صورت نیاز به انجام مذاکره مقدمات را به وجود بیاورند. البته در هفته‌های گذشته انجمن شرکت‌های هواپیمایی مذاکره در این رابطه را پیگیری می‌کردند و باید جزییات آن را این انجمن بداند. آیا در طول دو ماه گذشته تغییری در شرایط ایرلاین‌ها اتفاق افتاده تا امکان نقدی شدن فروش سوخت وجود داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاصی که بلیت‌فروشی ایرلاین‌ها دارد و درآمد حاصل از فروش این بلیت‌ها حدود دو هفته پس از دریافت آژانس پرداخت می‌شود قطعا ایرلاین‌ها برای پرداخت نقدی سوخت با مشکل مواجه خواهند شد.

 

به گفته صدیق با توجه به سازوکاری که در طول ماه‌های گذشته از سوی ایرلاین‌ها به کار گرفته شده هزینه سوخت دریافتی از سوی این شرکت ها براساس سررسید پرداخت می‌شود و لااقل در طول ماه‌های گذشته مشکلی در بازپرداخت این هزینه‌ها وجود نداشته است.از این‌رو شاید اجرایی شدن دوباره فروش نقدی سوخت به ایرلاین‌ها مشکلاتی در جریان پروازهای داخلی به وجود آورد.براساس برنامه‌ای که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده بود نقدی شدن فروش سوخت از شش فرودگاه کم ترافیک آغاز می‌شد و در چهار مرحله به تمام فرودگاه‌های فعال تسری می‌یافت، اما در برنامه جدید هنوز جزییاتی از نقشه نقدی شدن فروش سوخت ارائه نشده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :