موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101550 :کد

چین اعلام کرد:

پایان انحصار آمریکا در ساخت قطعات نیروگاه های هسته ای

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴۶   
 تحلیل ایران -پایان انحصار آمریکا در ساخت قطعات نیروگاه های هسته ای

&#۶۵۲۷۹;چین اعلام کرد که با ساخت برخی از قطعات مربوط به نیروگاه های اتمی، به انحصار آمریکا به عنوان تنها تولیدکننده آنها در دنیا پایان داده است.

  • چین اعلام کرد که با ساخت برخی از قطعات مربوط به نیروگاه های اتمی، به انحصار آمریکا به عنوان تنها تولیدکننده آنها در دنیا پایان داده است.

  •  

به گزارش تحلیل ایران، چین سال هاست که در مسیر توسعه نیروگاه های اتمی و خودکفایی در ساخت آنها حرکت می کند و برای ساخت این نیروگاه ها سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد دلاری را در دستور کار قرار داده است.


سازمان انرژی ملی چین روز سه شنبه در تارنمای خود اعلام کرد که موفق شده است پس از سال ها تحقق و تفحص محفظه های ضد نشت موسوم به SEALING را تولید کند.


این سازمان می افزاید که این محفظه ها که به صورت زنجیره ای عمل می کنند و زنجیره های مختومه نیز خوانده می شوند، بخصوص برای مخازن فشار نیروگاه های اتمی موسوم به «آر پی وی» حیاتی هستند.


این سازمان ادامه می دهد که این زنجیره محفظه هایی شبیه حرف انگلیسی «C» را تداعی می کند و اکنون از آنها در نیروگاه برق اتمی «چین شان» در استان «جه جیانگ» در شرق چین استفاده می شود.


تارنمای مردم ارگان حزب حاکم چین می نویسد که آزمایش های کافی بر روی این قطعات جدید انجام شده است و کاملا با استانداردهای جهانی همخوانی دارد.


سازمان انرژی ملی چین اعلام کرده است که خطری از لحاظ امنیتی نیروگاه هسته ای مذکور را تهدید نمی کند و این تجهیزات کاملا استاندارد هستند.


ایرنا نوشت:همزمان اعلام شده که دولت چین باید برای خرید این تجهیزات فقط از آمریکا درخواست می کرد که تنها تولید کننده آن است و برای آن سه تا چهار میلیون یوان هزینه می کرده است اما نرخ تجهیزات مشابه آن در داخل فقط ۳۰۰ هزار یوان است. ( هر دلار معادل ۶ ممیز ۸۰ یوان است).


چین می گوید از زمانی که موفق به ساخت این تجهیزات شده طرف آمریکایی حاضر شده است تولیدات خود را به نصف قیمت بفروشد که خود اقدامی منحصر بفرد است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :