موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی موانع اقتصادی

a/101575 :کد

واردات برنج مجوز ندارد

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۴
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -واردات برنج مجوز ندارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی و با توجه به حجم ذخایر برنج کشور، وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر جهت برنج وارداتی مجوز صادر نمی‌کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی و با توجه به حجم ذخایر برنج کشور، وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر جهت برنج وارداتی مجوز صادر نمی‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، با اشاره به این که متولی خرید، ذخیره سازی، توزیع و تأمین کالاهای اساسی از جمله گندم، برنج، شکر و روغن، شرکت بازرگانی دولتی ایران است، از رشد ۵.۴ درصدی بخش کشاورزی کشور در سال‌های اخیر و همچنین تولید ۱۴.۵ میلیون تن و خریداری ۱۱.۵ میلیون تن گندم در سال جاری با وجود کاهش سطح زیر کشت این محصول به عنوان یکی از افتخارات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید یاد کرد.
 
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با این حجم تولید بتوانیم تا میزان سه میلیون تن صادرات این محصول اساسی را نیز برنامه‌ریزی کنیم.
 
قنبری افزود: خوشبختانه در زمینه عرضه شکر و نوسانات قیمت آن، مشکلات مربوطه برطرف شده و در حال حاضر به میزان انبوه، این محصول در بورس و بازارهای مصرف موجود است.
 
ایسنا نوشت: معاون وزیر همچنین با اشاره به سیاست دولت در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدات داخلی، حجم ذخایر برنج داخلی را قابل توجه برشمرد و بر عدم صدور مجوز جهت واردات برنج خارجی به کشور توسط وزارت جهادکشاورزی تاکید کرد.
 
گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد و مدیران اجرایی مرتبط با بخش کشاورزی استان همراه بود، "حمید پایدار" به عنوان مدیر کل جدید غله استان یزد معرفی و از "سیدقاسم زمانیان" مدیر سابق این مجموعه تقدیر شد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :