موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی داخلی

a/101577 :کد

اقتصاد مقاومتی، محور برنامه ششم توسعه

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -اقتصاد مقاومتی، محور برنامه ششم توسعه

سیاست های اقتصاد مقاومتی، نقشه راه آبادانی و رونق اقتصادی کشور است و در برنامه ششم توسعه پیگیری می شود

سیاست های اقتصاد مقاومتی، نقشه راه آبادانی و رونق اقتصادی کشور است و در برنامه ششم توسعه پیگیری می شود

 

 
به گزارش تحلیل ایران، تدوین برنامه ششم توسعه بر محور اقتصاد مقاومتی سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان نقشه راه توسعه و آبادانی و رونق اقتصادی کشور، بلندمدت است و تدوین برنامه ششم توسعه بر محور اقتصاد مقاومتی خواهد بود. اسحاق جهانگیری افزود: بانک های خراسان شمالی باید پاسخگو باشند که چرا به واحدهای کمتری تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده اند. جهانگیری عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی را در نیمه نخست امسال بسیار رضایت بخش توصیف کرد و گفت: چه کسی پیش بینی کرد با خرید 11 و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان رکورد ثبت کنیم؟ رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور افزود: البته تا پایان مهرماه مطالبات گندمکاران پرداخت می شود. معاون اول رئیس جمهور گفت: در بخش نفت و گاز هم بر سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز متمرکز شدیم که تا پایان سال میزان برداشت از میدان مشترک پارس جنوبی با کشور همسایه برابر خواهد شد . جهانگیری همچنین از گازرسانی به همه روستاهای کشور تا پایان دولت خبر داد.استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی انتظار داریم صد در صد اعتباراتِ توسعه آبیاری تحت فشار تخصیص یابد. 
 
واحد مرکزی خبر نوشت: محمدرضا صالحی با اشاره به ظرفیت ها و نقاط قوت این استان از جمله رتبه اول تولید پیله کرم ابریشم، توسعه و صادرات اسب ترکمن، توسعه صنایع پایین دستی صنایع بزرگ استان، بازارچه صنایع دستی و صنایع تبدیلی کشاورزی، استفاده از انرژی های تجدیدی پذیر، توسعه حمل و نقل و استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی  را از برنامه های آتی استان عنوان کرد. وی همچنین بر تسریع در اجرای شبکه فاضلاب شهری بجنورد، اولویت بخشیدن به طرح 4بانده کردن جاده گرگان بجنورد، افزایش اعتبارات صندوق کارآفرینی امید و پیگیری طرح توسعه پترو شیمی تاکید کرد. استاندار، فعال کردن دبیرخانه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی، برگزاری جلسات منظم با 29 مصوبه و تصویب برنامه عملیاتی 33 طرح اقتصاد مقاومتی را از اهم برنامه های این ستاد برشمرد و افزود: 78 طرح نیمه تمام در استان شناسایی شد که انتظار است دستگاه های عمومی غیر دولتی و بانک ها دولت را در اجرایی شدن آن حمایت کنند . 

صالحی گفت: مرکز حدمات سرمایه گذاری به طور رسمی در استان راه انداری شد که 80 درصد از 722 مصوبه آن اجرایی شد. وی از ثبت 390 درخواست در سمانه بهین یاب هم خبر داد و گفت از 230 درخواست معرفی شده به بانک، تسهیلات 40 متقاضی پرداخت شد. استاندار خراسان شمالی همچنین گفت: در نظر گرفتن تسهیلات ثابت برای توسعه بخش های کشاورزی و گردشگری استان،  تقویت کشت گیاهان دارویی و تعیین سهم حداقلی برای استان از صندوق توسعه ملی و الزام موسسات اعتباری خصوصی به پرداخت 70 درصد از منابع خود به تولید کنندگان استان، از دیگر انتظارات استاندار بود. وزیر نیرو  هم در این جلسه با بیان اینکه 6 سد این استان، توان استحصال و تنظیم  165میلیون متر مکعب آب دارد گفت: 6 سد در حال ساخت هم داریم که سد چندیر با بهره برداری تا پایان امسال500 هکتار زمین را آبیاری خواهد کرد. حمید چیت چیان افزود: در تامین آب برای طرح توسعه پتروشیمی نیز هیچ مشکلی وجود ندارد و تخصیص لازم داده شد. 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :