موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/101580 :کد

جان کری:

آمریکا به تعهداتش در برجام عمل می‌کند

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -آمریکا به تعهداتش در برجام عمل می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ آن را یک موفقیت دانست و از همکاری فدریکا موگرینی و کاترین اشتون در مذاکرات هسته‌ای تشکر و قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 آن را یک موفقیت دانست و از همکاری فدریکا موگرینی و کاترین اشتون در مذاکرات هسته‌ای تشکر و قدردانی کرد.


به گزارش تحلیل ایران، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در نشستی با عنوان « آینده روابط فراآتلانتیک » به میزبانی صندوق آلمانی مارشال در بروکسل پایتخت بلژیک درباره موضوعات بین‌المللی مختلف از جمله برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام) و بحران سوریه سخنرانی کرد.
 
کری در بخشی از سخنان خود یکی از مزایای دموکراسی را در شنیدن تمام صداها دانست و گفت: بدون همکاری میان کشورهای حوزه آتلانتیک و فراتر از آن، موفقیت در مذاکرات هسته‌ای و حصول برنامه جامع اقدام مشترک ممکن نبود، توافقی که متعهد شد تمام راه های دستیابی به سلاح هسته‌ای را مسدود کند و اکنون نیز وعده های این توافق عملی شده است.
 
وی در ادامه گفت: من از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کاترین اشتون مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کمک تمام شرکای‌مان در این تلاش مشترک  قدردانی می کنم.
 
کری افزود: مسئولیت ما اکنون این است که اطمینان یابیم تمام طرف های توافق به تعهداتشان عمل می‌کنند. آمریکا نیز به سهم خود در این توافق و تعهداتش عمل کرده و به این کار ادامه می‌دهد.
 
ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود با تاکید بر اینکه راه حل سیاسی تنها گزینه صحیح برای حل بحران سوریه است گفت:‌ واشنگتن دست از پیگیری های خود برای برقراری صلح در سوریه پس از تعلیق مذاکرات مستقیم با واشنگتن بر سر آتش بس در سوریه نمی‌کشد. آمریکا و روسیه باز هم به گفت‌وگو درباره سوریه به عنوان بخشی از مذاکرات چند جانبه ادامه خواهند داد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :