موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/101603 :کد

وزیر بهداشت: ️️

اولویت ایران برای سرمایه‌گذاران ترک در حوزه بهداشت و درمان

  ﺳﻪشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -اولویت ایران برای سرمایه‌گذاران ترک در حوزه بهداشت و درمان

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که به منظور دیدار و گفت‌وگو با همتای ترک خود برای مدتی کوتاه به آنکار سفر کرده،امکان توسعه مناسبات و گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پزشکی را با جمهوری ترکیه بحث کرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که به منظور دیدار و گفت‌وگو با همتای ترک خود برای مدتی کوتاه به آنکار سفر کرده، با حضور در جمع دیپلمات‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران، مهمترین مسائل و زمینه‌های مرتبط با امکان توسعه مناسبات و گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پزشکی را با جمهوری ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از میزان، در این دیدار  سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای جهت جذب سرمایه و سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه در حوزه علمی آموزشی، بهداشت و درمان دارد و برای سرمایه‌گذاری و مشارکت فعالانه سرمایه‌گذاران ترک در اولویت قرار دارند .
 
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران در بخش‌های بهداشت و درمانی با استفاده از موقعیت مطلوب و بهره‌گیری از فرصت‌های همکاری مشترک می‌توانند نسبت به احداث بیمارستان اقدام کنند، افزود: وزارت بهداشت برای سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور تمهیدات و تسهیلات مناسبی را فراهم کرده و اقدامات خوبی هم در این بخش انجام گرفته است .
 
هاشمی با بیان اینکه ساخت و توسعه فضاهای درمانی در ابعاد مختلف هم موجب رفاه و آسایش مردم و هم شامل برکات دنیوی و اخروی برای سرمایه‌گذاران است، افزود: با توجه به بازگشت سریع سرمایه صرف شده در امور ساخت و تجهیز مراکز درمانی، آموزشی و بهداشتی به چرخه خدمت‌رسانی، بسیاری از کشورها از جمله ترکیه با ساخت و تجهیز بیمارستان‌های زنجیره‌ای چرخه توریسم طبی را در رشته‌های مختلف عمومی و تخصصی راه‌اندازی کرده و در کنار اشتغال‌زایی در بخش ارائه خدمات به خارجیان، مردم کشور نیز از تسهیلات درمانی مدرن و فوق مدرن چنین مراکزی بهره‌مند می‌شوند.
 
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص ایجاد امکان جذب دانش‌آموختگان پزشکی مقیم کشور ترکیه و دیگر کشورها گفت: در تلاشیم با تسهیل مقررات و آزمون‌های مرتبط، امکان حضور و جذب دانش‌آموختگانمان در رشته‌های پزشکی را در خارج کشور تسهیل کنیم. البته این فرآیند مستلزم قبولی دانش‌آموختگان در آزمون‌های استاندارد علمی و عملی و در چارچوب محتوی علمی آموزشی دوره‌های دکترای حرفه‌ای و تخصصی است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :