موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101618 :کد

درگیری های خونین تروریست های تکفیری

در ارتفاعات شرق لبنان درگیری بین تروریست های تکفیری روی داد

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -در ارتفاعات شرق لبنان درگیری بین تروریست های تکفیری روی داد

درگیری های شدید و خونین عناصر مسلح دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در ارتفاعات شرق و شمال شرق لبنان به هلاکت و یا زخمی شدن تعدادی از آنها منجر شد.

درگیری های شدید و خونین عناصر مسلح دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در ارتفاعات شرق و شمال شرق لبنان به هلاکت و یا زخمی شدن تعدادی از آنها منجر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، این درگیری ها عصر سه شنبه به ویژه در بلندی های شهرک عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه شروع و سپس دامنه درگیری ها به منطقه «سهل العجرم» کشیده شد.


دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره بخش هائی از خاک لبنان به ویژه بلندی های تعدادی از شهرک های مرزی لبنان با سوریه را اشغال کرده اما به دلیل مخالفت گروه های سیاسی همپیمان محور ضد مقاومت و به ویژه دست نشانده های سعودی،ارتش لبنان تاکنون نتوانسته است این مناطق را از لوث وجود تروریست های تکفیری پاکسازی کند.


براساس این گزارش، عناصر مسلح گروه تروریستی جبهه النصره توانستند بر یک ایست و بازرسی و یک پایگاه داعش دیگر گروه تروریستی تکفیری در منطقه الشیر در شرق لبنان سیطره یابند و به همین دلیل تعداد کشته ها و زخمی های دو طرف افزایش یافت.


دامنه این درگیری ها به مناطق دیگرهمچون وادی الدب و وادی الخیل و در ادامه به سوی جبهه شمالی شهرک عرسال در منطقه بقاع شمالی کشیده شد.


ایرنا نوشت: نیروهای ارتش لبنان هم با توپخانه سنگین از پایگاه های خود در بقاع شمالی ، تحرکات عناصر مسلح را در مناطق خربه یونین و سهل العجرم و وادی الخیل در بلندی های شهرک عرسال گلوله باران کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :