موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101619 :کد

تعویق انتخابات محلی فلسطینی

نیکولای ملادنف از تعویق انتخابات محلی فلسطینی استقبال کرد

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۵
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -نیکولای ملادنف از تعویق انتخابات محلی فلسطینی استقبال کرد

نماینده ویژه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در خاورمیانه ضمن ابراز خرسندی از به تعویق افتادن انتخابات محلی فلسطینی ها کرد.

نماینده ویژه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در خاورمیانه ضمن ابراز خرسندی از به تعویق افتادن انتخابات محلی فلسطینی ها، آمادگی کامل ساکنان کرانه باختری و غزه و حضور و شرکت همه آن ها در این انتخابات را به نفع مردم و آینده فلسطین دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران حکم دادگاه عالی فلسطین روز سه شنبه به برگزاری انتخابات محلی صرفا در محدوده کرانه باختری و نه در سرزمین غزه، مقامات دولت خودگردان فلسطینی برگزاری این انتخابات را که قرار بود روز شنبه 8 اکتبر انجام شود به مدت4 ماه به تاخیر انداختند.


نیکولای ملادنف نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در خاورمیانه و مسئول هماهنگی گفت وگوهای صلح فلسطین روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از این تصمیم دولت خودگردان فلسطینی استقبال کرد و آن را در راستای منافع ملی مردم فلسطین توصیف و آرزو کرد که رهبران حماس و دولت خودگردان بتدریج به تفاهم لازم برای مشارکت جامع در این انتخابات دست پیدا کنند.


نماینده بان کی مون بار دیگر در این بیانه از همه گروه های فلسطینی خواسته است تا با حسن نیت برای از میان برداشتن اختلافات خود تلاش کرده و زمینه مساعد برای برقراری دموکراسی در سرزمین های فلسطینی را بوجود بیاورند.


ایرنا نوشت: وی بویژه اتحاد میان گروه های مختلف فلسطینی را شرط لازم و ضروری برای تشکیل یک دولت واحد فلسطینی در چهارچوب راه حل دولتی دانسته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :