موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101623 :کد

گزینۀ نظامی علیه اسد

مسئولان آمریکایی گزینۀ نظامی علیه اسد را بررسی می کند

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۷
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -مسئولان آمریکایی گزینۀ نظامی علیه اسد را بررسی می کند

روزنامۀ واشنگتن پست روز سه شنبه نوشت آمریکا امکان دخالت نظامی مستقیم در سوریه در کنار مخالفان مسلح بشار اسد را بررسی می‌کند.

روزنامۀ واشنگتن پست روز سه شنبه نوشت آمریکا امکان دخالت نظامی مستقیم در سوریه در کنار مخالفان مسلح بشار اسد را بررسی می‌کند.
 

به گزارش تحلیل ایران  واشنگتن پست نوشت شماری از مسئولان آمریکایی – از سیا، وزارت خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا – روز چهار شنبۀ گذشته در کاخ سفید موضوع حملات محدود علیه نظام سوریه را بررسی کرده اند. آنان هدف این کار وادشتن اسد به تغییر رفتارش در قبال آتش بس در منطقۀ حلب و ثمر بخش کردن گفتگوها با وی عنوان کرده اند.

 

درهمین حال وزارت امور خارجه روسیه امروز در بیانیه ای اعلام کرد که امتناع واشنگتن از همکاری با مسکو در قضیه سوریه نشان می دهد که آمریکایی ها برای " همدست شدن با شیطان " یعنی تروریست ها با هدف سرنگون کردن نظام بشار اسد تلاش می کنند.

 

وزارت خارجه روسیه امروز(سه شنبه) در بیانیه خود افزود: مسئولان سوری از طرح آتش بس روسیه استقبال کردند و شروع به خارج کردن نیروهای خود از جاده کاستلو کردند؛ ولی آمریکا نتوانست یا نخواست که گروه هایِ تحت فرمانش در سوریه از این جاده عقب نشینی کنند.

 

العالم نوشت : همکاری نکردن آمریکا با روسیه نشان می دهد که واشنگتن یا اهمیتی به مردم نیازمند سوریه نمی دهد و می خواهد از نیاز آنها به کمک های بشردوستانه برای دستیابی به اهداف سیاسی خاصّ خود بهره برداری کند یا اینکه نمی تواند خواسته های خود را به گروه های معارض بقبولاند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :