موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101626 :کد

آتش بس یمن

طرح آتش بس باید مبتنی بر راه حل فراگیر باشد

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -طرح آتش بس باید مبتنی بر راه حل فراگیر باشد

هیات مذاکره کننده یمنی تاکید کرد که هرگونه پیشنهاد برای توقف درگیرها در یمن، باید مبتنی بر راه حل فراگیر، پایان محاصره، توافق بر سرنهاد ریاستی جدید و تشکیل دولت وحدت ملی باشد.

هیات مذاکره کننده یمنی تاکید کرد که هرگونه پیشنهاد برای توقف درگیرها در یمن، باید مبتنی بر راه حل فراگیر، پایان محاصره، توافق بر سرنهاد ریاستی جدید و تشکیل دولت وحدت ملی باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از رسانه های خبری، این هیات که هم اکنون در مسقط پایتخت عمان بسر می برد همچنین اعلام کرد که هرگونه تصمیم گیری درباره آینده یمن باید به طور رسمی و مکتوب از سوی سازمان ملل اعلام شود تا زمینه و مبنایی برای مذاکرات قرار گیرد.


هیات یمنی ادامه حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن را محکوم و اعلام کرد که طرف های شرکت کننده دراین ائتلاف برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز و توقف جنگ و خونریزی در یمن جدی نیستند.


هیات مذاکره کننده یمن افزود: ائتلاف تحت رهبری عربستان حملات نظامی به یمن را درهمه زمینه ها تشدید کرده و به محاصره هوایی و دریایی ادامه می دهد و این موضوع روند مذاکرات را پیچیده تر کرده است.


هیات یمنی سکوت جامعه جهانی و در صدر آن سازمان ملل و تبانی برخی طرف ها با ائتلاف عربی ضد یمن را محکوم و اعلام کرد که این موضوع روند مذاکرات را پیچیده تر کرده است.


این در حالی است که مذاکرات طرف های یمنی که اخیرا زیر نظر سازمان ملل در کویت جریان داشت در پی کارشکنی سعودی ها و دولت فراری تحت حمایت آنها، بی نتیجه ماند.


عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود 10 هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.


ایرنا نوشت : بر اثر این حملات بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :