موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101636 :کد

عربستان و مقابله با قانون جاستا

لابی‌عربستان برای مقابله با قانون یازده سپتامبر

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۱
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -لابی‌عربستان برای مقابله با قانون یازده سپتامبر

ریاض با پرداخت حدود یک و نیم میلیون دلار در ماه به شرکت‌های حقوقی به لابی‌گری برای مقابله با قانون جدید کنگره آمریکا پرداخته است.

ریاض با پرداخت حدود یک و نیم میلیون دلار در ماه به شرکت‌های حقوقی به لابی‌گری برای مقابله با قانون جدید کنگره آمریکا پرداخته است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، عربستان سعودی برای اعمال فشار علیه قانون جدیدی که اجازه می‌دهد خانواده‌های قربانیان حملات خرابکارانه یازده سپتامبر از عاملان خارجی این حادثه شکایت کنند، با 10 شرکت لابی‌گر آمریکایی قرارداد امضا کرده است.


به نوشته وبگاه «هیل»، تازه‌ترین مورد این قراردادها با شرکت «کینگ و اسپلیدینگ» که در زمینه دعاوی حقوقی مرتبط با قانون «حامیان عدالت در برابر اعمال تروریستی» فعالیت می‌کند، منعقد شده است.

 

بنا بر این گزارش، عربستان اکنون ماهانه 1.3 میلیون دلار برای اعمال نفوذ این شرکت‌ها هزینه می‌کند. ریاض اوایل سال جاری تهدید کرد که در صورت تصویب لایحه حامیان عدالت در برابر اعمال تروریستی، صدها میلیارد دلار از سرمایه‌های خود را از آمریکا خارج می‌کند.


طرح شکایت خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر از دولت عربستان سعودی روز چهارشنبه 7مهرماه (28 سپتامبر)، بعد از رای مثبت قانونگذاران هر دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به لغو وتوی باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا به قانون تبدیل شد.

این اولین بار (و احتمالا آخرین بار) در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما است که نمایندگان کنگره موفق به عبور از وتوی رئیس‌جمهور آمریکا می‌شوند. اوباما از سال 2009 تا کنون دوازده طرح کنگره را وتو کرده است.

فارس نوشت : این قانون به دادگاه‌ها اجازه می‌دهد هنگام وقوع حمله تروریستی در داخل خاک آمریکا مصونیت قضایی حاکمیتی که دولت‌های خارجی بطور سنتی از آن برخوردار هستند را برای دولت یا دولت‌های مظنون به مشارکت در چنین حملاتی لغو کنند.


15 نفر از 19 تروریست ماجرای 11 سپتامبر از عوامل عربستان سعودی بودند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :