موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101640 :کد

انهدام ناو امارات

سازمان ملل ادعای امارات درباره مأموریت کشتی خود را تکذیب کرد

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۷
تعداد بازدید : ۳۷۸   
 تحلیل ایران -سازمان ملل ادعای امارات درباره مأموریت کشتی خود را تکذیب کرد

سازمان ملل متحد ادعای امارات متحده عربی را مبنی بر اینکه مأموریت کشتی منهدم شده این کشور در سواحل یمن غیرنظامی و حامل کمک های بشردوستانه بوده است، تکذیب کرد.

سازمان ملل متحد ادعای امارات متحده عربی را مبنی بر اینکه مأموریت کشتی منهدم شده این کشور در سواحل یمن غیرنظامی و حامل کمک های بشردوستانه بوده است، تکذیب کرد. نیروهای یمنی این کشتی را شنبه گذشته در نزدیکی بندر عدن منهدم کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی گزارش داد، «فرحان حق» سخنگوی رسمی «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل گفت: کشتی اماراتی که نزدیک بندر عدن در یمن هدف قرار گرفت، حامل کمک های بشردوستانه نبوده است.


رسانه ها روز شنبه از انهدام یک فروند کشتی جنگی امارات از نوع سوئیفت در سواحل «المخا» خبر داده بودند.


سرتیپ شرف غالب لقمان سخنگوی ارتش یمن گفته بود؛ یگان موشکی هرگونه شناور نظامی را که به آب های منطقه ای یمن تجاوز کند، بدون شک منهدم خواهد کرد.


امارات از یک سال ونیم قبل تاکنون عربستان را در تجاوز زمینی هوایی و دریایی به یمن همراهی کرده است.


عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود ده هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.


ایرنا نوشت: بر اثر این حملات بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :