موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101662 :کد

العبادی:

پیروزی بزرگ در راه است

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۳۲۰   
 تحلیل ایران -پیروزی بزرگ در راه است

نخست وزیر عراق نسبت به تبدیل "ماجراجویی‌های ترکیه" در عراق به درگیری‌های منطقه‌ای هشدار داد و مخالفت خود را با متوسل شدن به راهکار نظامی برای بیرون کردن نیروهای ترکیه از شمال عراق اعلام کرد.

 

نخست وزیر عراق نسبت به تبدیل "ماجراجویی‌های ترکیه" در عراق به درگیری‌های منطقه‌ای هشدار داد و مخالفت خود را با متوسل شدن به راهکار نظامی برای بیرون کردن نیروهای ترکیه از شمال عراق اعلام کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی در بغداد گفت: ورود نیروهای خارجی به عراق برای مشخص کردن اوضاع  اقدامی "غیرقابل قبول" است و ما با حضور هرگونه نیروی خارجی بر روی خاک کشورمان مخالفیم. ما بارها از ترکیه خواستیم در امور عراق دخالت نکند. من نگرانم که ماجراجویی ترکیه به یک جنگ منطقه‌ای تبدیل شود. حضور نیروهای ترکیه در خاک عراق تجاوز به حاکمیت کشور ماست. ائتلاف ضد داعش آمریکا نیز با حضور این نیروها مخالف است. پافشاری ترکیه بر حضور این نیروها در خاک عراق را نمی‌توان به هیچ طریقی توجیه کرد.

 

وی گفت: ما طرح‌هایی را آماده کرده‌ایم تا نیروهای ترکیه بعد از پیروزی ما بر داعش در موصل از خلأ به وجود آمده بهره‌برداری نکنند. برخورد رهبران ترکیه به هیچ وجه قابل قبول نیست و نمی‌خواهیم با ترکیه وارد درگیری نظامی شویم.العبادی همچنین گفت که تصمیم دارد طی هفته جاری نامزدهایی را برای پست‌های خالی شده به پارلمان ارائه کند.وی بر لزوم یکپارچه کردن موضع‌گیری‌های سیاسی تأکید کرد و گفت: اختلافات به تضعیف اوضاع داخلی و سقوط شهر موصل منجر شد. حل مشکلات میان بغداد و اربیل در یک یا دو جلسه ممکن نیست. می‌توان این مشکلات را از طریق عراقی یکپارچه حل کرد. دولت عراق با دادن اختیارات بیشتر به استان‌ها موافق است.

 

نخست وزیر عراق همچنین در پیام رادیویی به مردم موصل گفت: ما تمامی شهرهای عراق و استان‌های صلاح الدین و الانبار را از دست داعش آزاد کردیم و پیروزی بزرگ در راه است. ما این پیروزی را در همین جا در موصل جشن خواهیم گرفت و پرچم عراق را در مرکز این شهر به اهتزاز درمی‌آوریم همانطور که آن را در القیاره، الشرقاط، بیجی، تکریت، رمادی، فلوجه و دیگر شهرها به اهتزاز درآوردیم.ایسنا نوشت:  داعش آثار باستانی و کلیساهای نینوا را از بین برد، اما همان انسانی‌هایی که ما برای آزادی‌شان به موصل خواهیم آمد می‌توانند نینوای جدیدی بسازند. من به شمار بشارت می‌دهم که پیروزی نزدیک است و شما بیش از هر زمان دیگری به رهایی از ظلم و ستم نزدیک‌ترید. ما از شما می‌خواهیم در این جنگ با نیروهای امنیتی و ارتش همکاری کنید.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :