موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/101684 :کد

معاون اول رئیس‌جمهور:

ابلاغ اعتبارات مورد نیاز کارگروه نجات دریاچه ارومیه

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -ابلاغ اعتبارات مورد نیاز کارگروه نجات دریاچه ارومیه

معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۵ را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۵ را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه هیات وزیران در خصوص اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال 1395 را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.


اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه های کشور، نیرو، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و سازمان های برنامه و بودجه کشور و حفاظت محیط زیست ابلاغ کرد.


نسیم آنلاین نوشت:، متن مصوبه هیات وزیران به شرح زیر است:

1- اعتبارات مورد نیاز طرح ها و پروژه های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال 1395، پس از کسر اعتبار مصوب سال 1395 و اعتبار مربوط به طرح های مرزی که از محل صندوق توسعه ملی تأمین می گردد، برای عملیات اجرایی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، به میزان سه هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر3) ریال از محل اعتبارات ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 1380- و ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور - مصوب 1387- (به نسبت مساوی) موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- تأمین می شود. توزیع اعتبارات یادشده با هماهنگی کارگروه مذکور برعهده سازمان برنامه و بودجه کشور است.


2- دستگاه های اجرایی موظف هستند آن بخش از اعتبارات را که از محل منابع عمومی اختصاص می دهند، در اولویت تخصیص و پرداخت خود قرار داده و سهم حوضه آبریز دریاچه ارومیه را در موافقت نامه های مربوط اعمال کنند.


3- دستگاه های اجرایی موظف هستند به منظور هماهنگی در اجرای طرح های موضوع این تصویبنامه، برنامه عملیاتی و اولویت‏های اجرایی و مکانی خود را ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه به دبیرخانه کارگروه یادشده ارایه نمایند تا پس از تأیید توسط کارگروه و سازمان برنامه و بودجه کشور، در موافقت نامه های مربوط درج شود.


4- دستگاه های اجرایی موضوع این تصویب نامه مکلف هستند به استناد مواد (34) و (35) قانون برنامه و بودجه کشور - مصوب 1351- ، گزارش عملکرد خود از طرح ها و پروژه های موضوع این تصویب نامه را در مقاطع سه ماهه به دبیرخانه کارگروه یادشده ارایه نمایند تا گزارش تلفیقی به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه شود.


5- هرگونه توسعه اراضی کشاورزی اعم از تبدیل اراضی ملی منابع طبیعی به کشاورزی، دیم به آبی، زراعی به باغی در سطح حوضه آبریز دریاچه ارومیه و هرگونه عملیات منجر به افزایش برداشت از منابع آب حوضه اعم از ایجاد و بهسازی ایستگاه‏های پمپاژ آب، احداث آب بندان و سدهای معیشتی در سطح حوضه آبریز دریاچه ارومیه ممنوع بوده و وزارتخانه های نیرو و جهادکشاورزی موظفند ضمن ممنوعیت صدور مجوز در این خصوص، با متخلفین برخورد نموده و گزارش عملکرد ماهانه خود را به دبیرخانه کارگروه ارایه نماید

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :