موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/101689 :کد

باهنر در نشست خبری :

برای انتخابات بعدی نیازمند یک قهرمان اقتصادی هستیم

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۳۰۳   
 تحلیل ایران -برای انتخابات بعدی نیازمند یک قهرمان اقتصادی هستیم

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: تا زمانی که کشورهای ۵+۱ به تمام تعهدات در برجام عمل نکنند موضوع بازگشت به شرایط قبل از برجام روی میز ایران قرار دارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: تا زمانی که کشورهای ۵+۱ به تمام تعهدات در برجام عمل نکنند موضوع بازگشت به شرایط قبل از برجام روی میز ایران قرار دارد.

 


به گزارش تحلیل ایران،محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین  در نشست خبری که صبح امروز (چهارشنبه 14 مهر) در دفتر مرکزی تشکل متبوعش برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: تا زمانی که کشورهای 5+1 به تمام تعهدات  در برجام عمل نکنند موضوع بازگشت به شرایط قبل از برجام روی میز ایران قرار دارد.


باهنر با اشاره به مناظره های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خاطرنشان کرد: البته علاقه نداریم موضوع بازگشت به قبل از برجام اتفاق بیفتد و معتقدیم طرف مقابل باید بازی برد- برد را تمکین و آن را دنبال کند.


وی درباره عدم ورود احمدی‌نژاد به انتخابات گفت: نیامدن احمدی‌نژاد به نفع مملکت است و هر کسی که در کشور زندگی می‌کند از آن سود می‌برد و این مصلحت بود که حضرت آقا با احمدی‌نژاد صحبت کند.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین  افزود: آقای احمدی‌نژاد نیز در نامه‌ای به حضرت آقا اعلام کردند که قصد ورود به عرصه انتخابات را ندارند.


باهنر در ادامه سخنان خود درباره تاثیر نیامدن احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات گفت: نیامدن ایشان قطعا در انتخابات و میدان بازی تاثیر دارد و از طرفی که احمدی‌نژاد در جریان اصولگرایی مخالف و موافق جدی دارد و اگر ایشان به صحنه می‌امدند قطعا اختلافات زیادی بین اصولگرایان پیش می‌آمد و از طرف دیگر نیز آرای روحانی را به طور جدی تهدید می‌کرد.


وی با بیان اینکه فعالان سیاسی برنامه‌های خود را منهای احمدی‌نژاد تنظیم می‌کنند گفت: البته وضعیت ایشان نیز مهم است ایشان یا سکوت می‌کنند یا گرایش سیاسی را به سمتی القاء می‌کند اینکه احمد‌نژاد از کسی حمایت کند باید منتظر ماند و دید که ایشان سکوت می‌کند یا گرایشی را به سمت‌شان سوق می‌دهد.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت اصولگرایان برای انتخابات سال 96 گفت: رایزنیها شروع شده و دامنه بررسی‌ها دامنه وسیعی است. اینکه به این نتیجه رسیده باشیم که کاندیدای ما مشخص شده هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است و معتقدیم برای رسیدن به نقطه ثبات زود است.


باهنر تصریح کرد: تکلیف اصلاح‌طلبان روشن است و آنها بر روی روحانی تاکید دارند و از آن عبور نخواهند کرد. اصولگرایان نیز در حال بررسی اوضاع هستند و ما بارها به مزاح گفته‌ایم که 30 نفر را بررسی خواهیم کرد.


تسنیم نوست:رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه تکرار ورود برخی کاندیداهایی که در دوره‌های گذشته به صحنه انتخابات آمدند مطلوب نیست، گفت:بهتر است احساس تکلیف کنند و نیایند زیرا افرادی که روی باسکول رفته‌اند، مصلحت نیست که دوباره به صحنه بیایند.  ولی با این حال، اکنون نه سلبی و نه ایجابی روی کسی متمرکز نیستیم.


باهنر تاکید کرد: اصولگرایان در حال حاضر به صورت سلبی و ایجابی بر روی فردی متمرکز نیستند.

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره دیدار اخیرش با آیت‌الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز گفت: نشست‌های همگرایی در بین اصولگرایان زیاد است و این اولین نشست و آخرین نشست نبوده و نیست و هر زمانی که لازم باشد یا با شخص آیت‌الله موحدی و یا با کمیته سیاسی جامعه روحانیت و یا بعضا اصولگرایان با اعضای شورای مرکزی این تشکل روحانی - سیاسی دیدار می‌کنند و این رفت و آمدها زیاد است.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین افزود: جامعه روحانیت مبارز  قرار است بزودی طی دعوت عمومی از همه اصولگرایان دعوت کند و ما نیز منتظر این دعوت هستیم.جلساتی را نیز که با آقایان برگزار می‌کنیم پیرامون سامان دادن به این موضوع است.


باهنر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حضورش در صحنه انتخابات سال 96 تاکید کرد: بنده مجددا تکرار می‌کنم که کاندید نیستم و حتما فعال عرصه انتخابات خواهم بود و از کاندیدای معقول نیز حمایت می‌کنم. اصولگرایان حتما در مقابل کاندیدای اصلاح‌طلب یک نامزد معرفی خواهند کرد.


وی در ادامه سخنان خود با اشاره به روند وحدت اصولگرایان گفت: ما در جریان انتخابات مجلس دهم قدمهای خوبی را در راستای تفاهم برداشتیم و علی‌رغم اینکه نقدهایی وجود داشت ولی وحدت خوبی در بین جریان اصولگرا ایجاد شد. در حال حاضر نیز از همه فعالان و گروه‌های سیاسی جبهه اصولگرایی خواسته شده که محوریت جامعه روحانیت را بپذیرند و امیدواریم همه گروه‌های جریان اصولگرایی به یک کاندیدای واحد برسند.


باهنر در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه شنیده شده اصولگرایان از آقای روحانی برای انتخابات سال 96 حمایت خواهند کرد تصریح کرد: مطمئنا کاندیدای اصولگرایان آقای روحانی نخواهد بود. ما معتقدیم کاندیدای اصولگرا دو مشخصه داشته باشد ابتدا کارآمدی و توانمندی و دوم نیز مقبولیت است و بر روی این مشخصه‌ها برای معرفی نامزد اصولگرا تاکید داریم.


وی افزود: رونق، رکود و اشتهاد اصلی‌ترین مطالبات مردم است و متاسفانه دولت یازدهم نتوانسته این مشکلات را برطرف کند. اصولگرایان به دنبال یک کاندیدا می‌روند که علاوه بر آن مشخصه‌ها یک قهرمان اقتصادی مطلوب باشد. ما معتقدیم انتخابات یک میدان جنگ نیست بلکه یک صحنه رقابت دوستانه و طراوت‌بخش است.


دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شنیده شده برخی گروه‌های اصلاح‌طلب با شما در مورد توافق بر روی آقای روحانی تماس گرفته‌اند، گفت: ما با رقبای سیاسی قهر نیستیم و در برخی جلسات آنها را می‌بینیم و حتی با آنها شوخی نیز می‌کنیم اما اینکه جلسه‌ای برای جلب کردن نظر ما و اجماع بر روی آقای روحانی داشته باشیم چنین چیزی وجود نداشته و ندارد.


باهنر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود جامعه مدرسین در عرصه انتخابات و تفاهم با جامعه روحانیت مبارز گفت: جامعه مدرسین در برخی تحرکات سیاسی به صورت مصداقی ورود نمی‌کند ولی اگر هر زمان تصمیم بگیرد که در عرصه باشد قطعا این کار را می‌کند. جامعه روحانیت مبارز تصمیم به ورود در انتخابات گرفته است و اکنون نیز در حال فعالیت است و ما معتقدیم تفاهم بین جامعتین کار سخت و دشواری نیست.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات شورای شهر نیز گفت: انتخابات شورای شهر و انتخابات ریاست جمهوری در یک روز برگزار می‌شود ولی جنس‌شان با یکدیگر متفاوت است. و مطمئنیم در شورای شهر بیش از اینکه سیاسی عمل شود باید به مسائل شهری پرداخته شود و تلاش می‌کنیم که در عرصه رقابت‌مان جنبه سیاسی به انتخابات شورای شهر ندهیم.


دبیر کل جامعه مهندسی تاکید کرد: اصولگرایان علاقه‌مند هستند که با تمام طیف‌ها و گروه‌های سیاسی در انتخابات شورای شهر رقابتی کارآمدی داشته باشند نه سیاسی.


باهنر همچنین با اشاره به اظهارات روز گذشته سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری مبنی بر اینکه "ما تهران و 5 کلانشهر شامل مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز را برای انتخابات شوراها مدنظر قرار داده‌ایم و برای آنها نامزد تعیین می‌کنیم،" گفت: بنده چنین نظری ندارم و چنین ورودی انجام نمی‌دهیم و از بالا دستوری عمل نمی‌کنیم و البته کمک و هدایت‌هایی برای انتخاب‌هایشان خواهیم داشت.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :