موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/101701 :کد

با حکم جدید رهبر انقلاب:

ابقای آیت‌الله اراکی در مجمع تقریب مذاهب اسلامی

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۶
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -ابقای آیت‌الله اراکی در مجمع تقریب مذاهب اسلامی

با حکم جدید مقام معظم رهبری، آیت‌الله محسن اراکی در سمت دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابقا شد.

با حکم جدید مقام معظم رهبری، آیت‌الله محسن اراکی در سمت دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابقا شد.

به گزارش تحلیل ایران، طی حکمی از سوی مقام معظم رهبری، آیت‌الله محسن اراکی چهار سال دیگر بر سمت دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب باقی می‌ماند.

آیت‌الله اراکی نخستین بار در بیستم تیرماه سال 1391 از سوی مقام معظم رهبری به این سمت منصوب شده بود و هم اکنون در حکمی جدید برای چهار سال دیگر بر دبیرکلی مجمع تقریب باقی ماند.

بخشی از متن حکم پیشین مقام معظم رهبری در انتصاب آیت‌الله اراکی به شرح ذیل است:

در شرایطی که بیداری اسلامی و تحولات خیره‌کننده‌ پس از آن، جهان اسلام را در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ قرار داده، وحدت امت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی محوری اساسی برای تحصیل و حفظ پیروزی‌های این حرکت مبارک است.

فارس نوشت:از سوی دیگر دشمنان اسلام و امپراطوران کفر و نفاق به رهبری آمریکا و اسرائیل می‌خواهند معادله‌ جهاد و مقاومت را تبدیل به طرح تکفیر و ترور فرزندان اسلام نموده و در یک کلام، جنگ شیعه - سنی را به مثابه‌ دل‌مشغولی ملت‌های مسلمان بر جهان اسلام تحمیل کنند و به خیال خود از این راه بر تمامی مقدرات مادی و معنوی جهان اسلام مسلط شوند.

از مجمع تقریب مذاهب اسلامی در این برهه‌ خطیر و حساس انتظار می‌رود با بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند گذشته و نیز خلاقیت و ابتکارات مورد نیاز شرایط کنونی،‌ با همکاری و همدلی نخبگان جهان اسلام به‌ویژه اندیشمندان حوزه و دانشگاه «دیپلماسی وحدت اسلامی» را راهبرد خود قرار داده و پایه‌گذاری تشکیل امت واحد اسلامی را در مقابل اردوگاه استکبار به عنوان چشم‌انداز آینده ترسیم کند.
 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :