موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101703 :کد

ناوشکن‌ها مجهز به موشک‌های کروز

حرکت دو ناوچه موشک‌انداز روسیه به سمت آب‌های سوریه

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -حرکت دو ناوچه موشک‌انداز روسیه به سمت آب‌های سوریه

سخنگوی ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه از اعزام دو فروند ناوشکن موشکی به دریای مدیترانه برای تقویت نیروهای روسیه در منطقۀ خاورمیانه خبر داده‌است.

سخنگوی ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه از اعزام دو فروند ناوشکن موشکی به دریای مدیترانه برای تقویت نیروهای روسیه در منطقۀ خاورمیانه خبر داده‌است.


به گزارش تحلیل ایران؛ سروان نیکلای وسکرسنسکی روز چهارشنبه گفت این ناوشکن‌ها مجهز به موشک‌های کروز کالیبر هستند و در دریای مدیترانه مستقر خواهند شد.


وی گفت: «ناوشکن‌های موشکی سُرپوخوف و زِلنی دال در دریای سیاه، که روز 4 اکتبر (13 مهر) سفری طولانی را از سواستوپول آغاز کردند، از تنگۀ دریای سیاه عبور کرده و عصر امروز (چهارشنبه) وارد آب‌های مدیترانه خواهند شد.»

 

 

سخنگوی ناوگان دریایی روسیه در دریای سیاه افزود: «برنامه‌ریزی شده‌است که ناوهای سُرپوخوف و زلنی دال به صورت چرخشی به عنوان بخشی از ناوگان نیروی دریایی (روسیه) در دریای مدیترانه خدمت کنند.»


در همین حال روسیه روز سه شنبه از استقرار سامانۀ موشکی S-300 در سوریه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه هدف از استقرار این سامانۀ موشکی در پایگاه نظامی طرطوس در غرب سوریه را اطمینان از امنیت این پایگاه عنوان کرده است.

 

 

 

پرس تی وی نوشت: روسیه قصد دارد سامانهٔ موشکی  S-300VM را که نمونهٔ اصلاح‌شدۀ S-300  است، به سامانۀ S-400  خود در پایگاه نظامی حمیمیم سوریه اضافه کند.

 

 

 

استقرار سیستم موشکی S-300 روسیه در پایگاه نظانمی طرطوس در پی توقف همکاری امریکا و روسیه دربارۀ آتش‌بس در سوریه صورت گرفته‌است.

 

 

 

 

دولت امریکا، دوشنبه اعلام کرد تمامی تماس‌ها با روسیه را بر سر پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه به حالت تعلیق درآورده‌است. 

 

 

 

مسکو و واشنگتن پیش‌تر مذاکراتی برای احیای آتش‌بس در سوریه برگزار کردند که با کارشکنی واشنگتن، این مذاکرات عملاً به نتیجه نرسید.

 

 

سوریه از سال 2011 (1389) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شده‌اند.

 

 

در نا آرامی‌های پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور جنگ‌زده آواره شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :