موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101707 :کد

تهدیدی برای اتحادنظامی آمریکا وژاپن

افزایش فعالیت های نظامی چین در دریاهای شرقی و جنوبی

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۳۲۰   
 تحلیل ایران -افزایش فعالیت های نظامی چین در دریاهای شرقی و جنوبی

تازه ترین بررسی ها و دیدگاه های کارشناسی حاکی است که نیروی هوایی چین با افزایش فعالیت های نظامی خود در دریاهای شرقی و جنوبی در حال نشان دادن بازوی نظامی خود به آمریکا و ژاپن است.

تازه ترین بررسی ها و دیدگاه های کارشناسی حاکی است که نیروی هوایی چین با افزایش فعالیت های نظامی خود در دریاهای شرقی و جنوبی در حال نشان دادن بازوی نظامی خود به آمریکا و ژاپن است.

 

به گزارش تحلیل ایران، برخاستن هواپیماهای جنگی چین در هفته ها و روزهای اخیر از پایگاه های مختلف و رزمایش های مکرر آنها نشان می دهد که این کشور عزم خود را برای مقابله جدی با آمریکا و ژاپن در دریای جنوبی جزم کرده است.


بخصوص اینکه در تازه ترین مورد در هفته گذشته ۴۰ فروند بمب افکن و جنگنده های سوخو چین به آبهای اقیانوس آرام نزدیک شدند و در آنجا رزمایش و تمرینات ویژه برگزار کردند؛ اقدامی که بی سابقه توصیف شده است.


بسیاری بر این باورند که این کار هشداری به ژاپن محسوب می شود که البته واقعیت دارد اما ظاهرا نیروی دریایی چین رقیب اصلی خود آمریکا را در دریای جنوبی هدف قرار داده است.


حضور جنگنده های چینی در آبهای اقیانوس آرام در واقع نزدیک شدن آنها به پایگاه هوایی «گوام» آمریکا در اقیانوس آرام غربی است.


این موضوع حکایت از آن دارد که چینی ها خود را برای رویارویی در آینده با پایگاه های نیروی هوایی آمریکا در منطقه آماده می کنند.


روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ می نویسد که مساله پروازهای جنگی چین فراتر از ژاپن است و هشدار به واشنگتن هم محسوب می شود.


افزون بر این جنگنده ها و بمب افکن های چین زمانی به پرواز درآمده اند که آمریکا هم در اقیانوس آرام در حال برگزاری رزمایشی است که ۲۲ هزار نیروی نظامی این کشور در آن حضور دارند.


در چنین شرایطی ورود جنگنده های چینی به اطراف تنگه «میاکو» ژاپن هشداری جدی به اتحاد نظامی دو کشور آمریکا و ژاپن محسوب می شود.


«آندره وونگ» کارشناس مسائل منطقه از شهر ماکائو در جنوب چین می گوید که این بار به شکلی غیرمنتظره هواپیماهای جنگی چین از شماری پایگاه ها در اطراف کشور حتی از پایگاه هوایی سری «جیو چوان» در جنوب غرب وارد رزمایش و تمرینات اقیانوس آرام شدند و این یک هشدار اساسی به واشنگتن و توکیو است.


ایرنا نوشت:به نظر می رسد که نیروی هوایی چین که طبق اعلان وزارت دفاع و ارتش این کشور از این پس حضور گسترده تر و قوی تری در دریاهای شرقی و جنوبی خواهد داشت خود را برای درگیری های نظامی آتی در منطقه و بر سر مالکیت بر جزایر مورد منازعه آماده می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :