موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/101725 :کد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک

ایران به هیچ وجه دخالت مستقیم درعملیاتهای کشورهای همسایه ندارد

  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -ایران به هیچ وجه دخالت مستقیم درعملیاتهای کشورهای همسایه ندارد

ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به هیچ وجه دخالت مستقیم در هیچ یک از درگیریها و عملیاتهای کشورهای همسایه ندارد گفت: این امر بنا به درخواست کشور مقابل و در حد امور مستشاری با توجه به تجربیات است.

 ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به هیچ وجه دخالت مستقیم در هیچ یک از درگیریها و عملیاتهای کشورهای همسایه ندارد گفت: این امر بنا به درخواست کشور مقابل و در حد امور مستشاری با توجه به تجربیات جمهوری اسلامی است.

 

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبستان، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی درخصوص نزدیک شدن زمان عملیات آزادسازی موصل و حضور مستقیم جمهوری اسلامی ایران در این عملیات گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه دخالت مستقیم در هیچ یک از این درگیریها و عملیاتها ندارد و بنا به دعوت دولت محترم عراق و در حدی که به امور مستشاری و دادن مشورت با توجه به تجربیات نیروهای جمهوری اسلامی باشد در اختیار دولت دوست و برادر عراق قرار می دهد.
 

 وی گفت: تصمیم گیر و عمل کننده مستقیم در عملیات موصل و سایر عملیاتها در عراق و کشورهای دیگر مانند سوریه مردم آن کشور هستند و ورود جمهوری اسلامی در حدی که آنها درخواست اقدامات مستشاری داشته باشند خواهد بود.ولایتی گفت: جمهوری اسلامی در بخشهایی که صاحب تجربه است و بنا به درخواست کشور مقابل ورود می یابد اما دخالت مستقیم در هیچ یک از عملیاتها ندارد.

 

ولایتی در پاسخ به سوالی در مورد سفر بارزانی به ایران به عنوان رییس و مسئول منطقه شمال عراق است و دوست قدیمی ایران محسوب می شود سفر وی را به ایران خوش آمد می گوییم.وی افزود: دوستی میان ایران و مردم عراق قدیمی است و در حقیقت کسانیکه مسئولین حکومت عراق هستند از کرد شیعه و سنی هر زمانی که بخواهند به ایران سفر کنند مورد استقبال قرار می گیرند و این امر مشروط به شرایطی نیست.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :