موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مجلس شورای اسلامی

a/101751 :کد

تخلف ورزشی

پشت‌پرده کارت‌های ورزشی حاشیه‌ساز در مجلس

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۷
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -پشت‌پرده کارت‌های ورزشی حاشیه‌ساز در مجلس

اداره تربیت‌بدنی مجلس از شهرداری تهران درخواست داشته تا در جهت ارتقای سلامت نمایندگان ۲۸۶ کارت ویژه طلایی صادر شود.

اداره تربیت‌بدنی مجلس از شهرداری تهران درخواست داشته تا در جهت ارتقای سلامت نمایندگان ۲۸۶ کارت ویژه طلایی صادر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، در جلسه علنی چهارشنبه  7 مهر مجلس شورای اسلامی، علیرضا رحیمی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در تذکری گفته بود: «امروز صبح از زمانی که وارد مجلس شدیم، از طرف شهرداری تهران لیستی را آوردند و طبق آن لیست تسهیلات تربیت‌بدنی و کارت‌های 500 هزار تومانی به نمایندگان پیشنهاد می‌دادند، بنده رفتم تا مطمئن شوم و خوشبختانه دیدم نمایندگان مجلس از این موضوع استنکاف کرده و این تسهیلات و کارت را نپذیرفتند».


پس از مطرح شدن موضوع کارت‌های 500 هزار تومانی از سوی علیرضا رحیمی، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس طی نامه‌ای به حسین مقصوی سخنگوی این فراکسیون خواستار پیگیری این موضوع می‌شود که در گزارش تهیه شده از سوی حسین مقصودی بر این نکته تاکید شده که استفاده از خدمات رفاهی شهرداری تهران برای نمایندگان و کارمندان قوه مقننه مسبوق به سابقه است و در سنوات گذشته نیز این کارت‌ها در اختیار مجلس قرار داده شده است.


در جلسه علنی مجلس رحیمی از علی مطهری که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت درخواست کرده بود که این موضوع را بررسی کند.


علی مطهری نیز در پاسخ به این تذکر اعلام کرده بود که هیئت‌رئیسه هیچ اطلاعی از این مسئله نداشته و برای نخستین‌ بار است که این موضوع را می‌شنود و شهرداری تهران نیز حق دارد درباره این مسئله توضیحات خود را ارائه کند.


پس از اظهارات علی مطهری، رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد در مجلس با حضور در جایگاه هیئت‌رئیسه اعلام کرد که این موضوع به شهرداری تهران مربوط نیست و این کارت‌ها در پی درخواست اداره رفاه مجلس انجام شده است.


علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز پیش از پایان نشست علنی روز گذشته پارلمان توضیحات اداره رفاه مجلس درباره تذکر هفته گذشته نماینده تهران را قرائت کرد.

که در این اطلاعیه آمده بود:


پیرو تذکر یکی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 7 مهرماه 1395 مبنی بر اهدای کارت‌های ورزشی از سوی شهرداری تهران به نمایندگان محترم لازم است به اطلاع برسانیم طبق بررسی‌های انجام شده، کارت‌های مذکور طبق سنوات گذشته مبنی بر استفاده نمایندگان و کارکنان مجلس صرفا از امکانات مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران بوده و از طریق تعامل میان سازمان ورزشی شهرداری تهران و تربیت‌بدنی مجلس شورای اسلامی انجام پذیرفته و موضوع مسبوق به سابقه بوده و امر تازه‌ای نیست و به هیچ‌وجه کارت‌های خاصی به نحوی که آقای رحیمی مطرح کردند، وجود نداشته است.


اما اصل ماجرا چه بود؟


در تاریخ 23 تیر سال‌ جاری اسماعیل بیدقی رئیس اداره تربیت‌بدنی مجلس طی نامه‌ای به شماره 24780 از شهرداری تهران درخواست داشته تا در جهت ارتقای سلامت نمایندگان 286 کارت ویژه طلایی برای استفاده آنها از امکانات رفاهی شهرداری تهران در مناطق 22 گانه در اختیار وکلای ملت قرار گیرد که این درخواست به تاریخ همان روز و به شماره نامه 489686 در دبیرخانه شهرداری تهران ثبت می‌شود.


تسنیم نوشت :چند روز بعد نیز این کارت‌های درخواستی از سوی اداره تربیت‌بدنی مجلس با شماره نامه 10/49/13/38 از سوی شهرداری تهران در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده می‌شود تا نمایندگان از آنها استفاده کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :