موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101757 :کد

تحولات سوریه

توافق آمریکا و روسیه برای پیشگیری از رویارویی مستقیم در سوریه

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -توافق آمریکا و روسیه برای پیشگیری از رویارویی مستقیم در سوریه

سرگئی لاوروف می‌گوید آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند روس‌ها را در ماجرای سوریه با خود همراه کنند ولی در این کار شکست خوردند.

سرگئی لاوروف می‌گوید آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند روس‌ها را در ماجرای سوریه با خود همراه کنند ولی در این کار شکست خوردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه از توافق با طرف آمریکایی برای جلوگیری از برخورد مستقیم یگان‌های نظامی دو کشور در سوریه خبر داد.

به جزئیات این توافق و نحوه هماهنگی برای جلوگیری از برخورد، اشاره‌ای نشده است.


لاوروف پس از اعلام این خبر، از تلاش‌های واشنگتن برای تغییر رأی روس‌ها در سوریه خبر داد و گفت: «(جان) کری خیلی تلاش کرد روسیه را در (تحولات) سوریه با آمریکا هم‌مسیر کند ولی شکست خورد.»


آمریکا چند روز پیش، تعاملات با روسیه در زمینه اجرای آتش‌بس در سوریه را به حالت تعلیق درآرورد.


فارس نوشت : اختلافات جدید آمریکا و روسیه از آنجا کلید خورد که آمریکایی‌ها در حمله‌ای دقیق که بعدها ادعا کردند اشتباهی بوده، در دوره اجرای آتش‌بس به مواضع ارتش سوریه حمله کردند و 80 افسر ارتش سوریه را کشتند.


ارتش سوریه که حالا در طی آتش‌بس هم از طرف آمریکایی‌ها و هم از طرف برخی از گروه‌های معارض، مورد حمله بود، اعلام کرد که دیگر آتش‌بس معنی ندارد و پس از به سر آمدن مهلت یک هفته‌ای آتش‌بس عید قربان، حملات به حلب با هدف قطع ارتباط تروریست‌ها با ترکیه را آغاز کرد.

آمریکا اما اصرار دارد که باید حمله به حلب قطع شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :