موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101766 :کد

ساخت اردوگاه برای آوارگان سوری

بعضی کشورها پیش از آغاز بحران برای سوری ها اردوگاه ساختند

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -بعضی کشورها پیش از آغاز بحران برای سوری ها اردوگاه ساختند

سفیر و نماینده دائم سوریه نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو گفت: برخی از کشورهایی که دربحران سوریه دخالت دارند پیش از آغاز بحران اقدام به ایجاد اردوگاه برای آوارگان سوری کردند.

سفیر و نماینده دائم سوریه نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو گفت: برخی از کشورهایی که دربحران سوریه دخالت دارند پیش از آغاز بحران اقدام به ایجاد اردوگاه برای آوارگان سوری کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حسام الدین آلا روز چهارشنبه در شصت و هفتمین نشست سالانه کمیته اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان افزود: برخی از این کشورها برغم ادعاهای انسان دوستانه ای که می کنند و برغم اتهام های دروغین به دولت سوریه، مسئول اصلی رنج های آوارگانی هستند که در برخی کشورها با انواع شیوه ها مورد سوء استفاده قرارمی گیرند و یا با تبعیض با آن ها رفتار می کنند.


وی اضافه کرد: کشورهایی که مرزهای خود را به روی تروریست ها و اسلحه برای ورود به سوریه بازکردند و با ایجاد شبکه های اعزام تروریست ها و قاچاق اعضای انسان، این وضعیت را برای سوریه رقم زدند اکنون از رنج های این آوارگان برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند.


آلا اظهار داشت: این کشورها پیش از آغاز بحران سوریه برای آوارگان سوری اردوگاه ساختند تا بتوانند آن ها را به مهاجرت تشویق و بعدها از آن ها برای باجگیری سیاسی و مالی استفاده کنند.


وی بیان کرد: نادیده گرفتن این اسباب و عوامل نمی تواند به یافتن راه حلی واقعی برای بحران انسانی در سوریه و طولانی شدن این جنگ کثیف منجر شود.


سفیر و نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو گفت: این جنگ چند بعدی تحمیلی بر سوریه که خود سومین پذیرنده آوارگان درجهان بود باعث ایجاد بحرانی اقتصادی، انسانی و معیشتی برای ملت سوریه شد طوری که شماری از مردم در داخل آواره شدند و شماری دیگر از ترس تروریست های وارداتی به خارج مهاجرت کردند.


آلا اضافه کرد: چالش های بی سابقه که امروز دنیا با آن روبروست نتیجه افزایش بی رویه آوارگان است که باید با تلاش های واقعی و گسترده راه حلی دائمی برای عوامل ایجاد کننده آن یافت.
وی گفت: متاسفانه سازمان ملل همچنان از برخورد با تروریسم که به تهدیدی جدی برای امنیت و آرامش بسیاری از کشورها تبدیل شده است کوتاهی می کند.


ایرنا نوشت :

آلا افزود: سوریه امیدوار است که تلاش هایش برای ایجاد شرایط به منظور بازگشت آوارگان با حمایت دیگر کشورها روبرو شود و بر پایبندی خود به انجام اقدامات مناسب برای تسهیل بازگشت آن ها تاکید می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :