موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/101771 :کد

چیپست های اسنپدراگون 830

چیپست های اسنپدراگون ۸۳۰ توسط سامسونگ ۱۰ نانومتری تولید می شود

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -چیپست های اسنپدراگون ۸۳۰ توسط سامسونگ ۱۰ نانومتری تولید می شود

سامسونگ تمامی چیپست های اسنپدراگون ۸۳۰ را با فناوری ۱۰ نانومتری تولید خواهد کرد

 سامسونگ تمامی چیپست های اسنپدراگون 830 را با فناوری 10 نانومتری تولید خواهد کرد

 

به گزارش تحلیل ایران  با وجود اینکه هنوز زمان زیادی تا عرضه سری جدید کهکشانی های سامسونگ باقی مانده است، مدتی ست که شایعات زیادی در مورد گلکسی اس 8 به گوش می رسد. اگر یک نگاه اجمالی به شایعات و پیش بینی های قبلی بیاندازیم، اطلاعات مختصری از گوشی های اس 8 به دست خواهیم آورد اما حالا شاهد آغاز همین شایعات در مورد قطعات سخت افزاری داخل این گوشی هستیم.

 

بر اساس یک شایعه جدید، سامسونگ به تازگی با کوالکوم قرارداد همکاری امضا کرده و این شرکت کره ای به تولید کننده انحصاری سال آینده چیپست های اسنپدراگون 830 تبدیل شده است.


علاوه بر این، این چیپست ها با تکنولوژی جدید 10 نانومتری سامسونگ ساخته خواهند شد.


این خبر پیش از این در قالب شایعه در فضای مجازی منتشر شده بود و اگر به خاطر داشته باشید در ماه فوریه 2014، سامسونگ اشاره کرد که تکنولوژی FinFET به راحتی قابل تغییر به 7 نانومتری ست و هیچ مشکل فنی خاصی پیش از تبدیل این مقیاس به 5 نانومتر وجود ندارد.


این روند جدید توسط هر دو شرکت سامسونگ و کوالکوم توسعه خواهد یافت و نام آن FoPLP یا (Fan-out Panel Level Package) خواهد بود. هدف از ارایه این تکنولوژی، از بین بردن نیاز به تخته های مداری چاپی ست که در بسته ها قرار می گیرند.


این کار می تواند هزینه تولید را کاهش دهد و همچنین یکپارچه سازی پورت های I/O را راحت تر خواهد کرد؛ در نتیجه کل پکیج باریک تر می شود. نیازی به توضیح نیست که این روند بهبود یافته می تواند قدرت بهره وری را نیز بهینه سازی کند.


اگر تمامی این اطلاعات را با اطلاعات قبلی در کنار هم بگذاریم، متوجه خواهیم شد این چیپست همان چیپستی ست که در گلکسی اس 8 به کار گرفته خواهد شد.


نیمی از گوشی های گلکسی اس 8 با اگزینوس 8895 و نیمی دیگر با چیپست اسنپدراگون 830 تولید خواهند شد.

 

تابناک نوشت : حالا اگر این شایعات درست باشند، هر دو بخش توسط سامسونگ و با بهره گیری از فناوری ساخت 10 نانومتری ساخته خواهد شد که هر نوع تفاوت عملکردی بین این محصولات را به حداقل می رساند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :