موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/101786 :کد

محققان شرکت گوگل

ربات های گوگل می توانند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۵
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -ربات های گوگل می توانند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند

مطالعات محققان شرکت گوگل نشان می دهد ربات ها با اتصال به شبکه ابری(cloud) می توانند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از هم یاد بگیرند.

 

 مطالعات محققان شرکت گوگل نشان می دهد ربات ها با اتصال به شبکه ابری(cloud) می توانند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از هم یاد بگیرند.


به گزارش تحلیل ایران از ساینس، مغز انسان از میلیاردها سلول عصبی تشکیل شده است که به یکدیگر متصل هستند. سلول های عصبی با یکدیگر تعامل دارند و همین ارتباط انسان را قادر به تفکر، یادگیری و تصمیم گیری می کند. محققان با طراحی یک سیستم عصبی مصنوعی در مقیاس بسیار بسیار کوچکتر از سیستم عصبی انسان، ربات ها را قادر به یادگیری و آموزش کرده اند. همچنین با استفاده از شبکه ابری، ربات ها توانایی های خود را با دیگری به اشتراک می گذارند و از این طریق به یکدیگر آموزش می دهند. در این فرآیند، ربات ها توانایی هایی مانند باز کردن در و جابجا کردن اشیا را روی سِروِر بارگذاری (upload) می کنند و از طرفی آخرین توانایی ربات های دیگر را دانلود می کنند. به این ترتیب مدام در حال به روز رسانی اطلاعات هستند. 


ایرنا نوشت: با استفاده از یک کامپیوتر که به عنوان رابط استفاده می شود، می توان عملکردهای ربات را کنترل کرد، برای مثال فرمان داد که شی مورد نظر را در کدام مکان قرار دهد. در این حالت ربات با پردازش تجربیاتی که قبلا کسب کرده است، بهترین شیوه را برای فرمان مورد نظر پیدا می کند. محققان معتقدند این شیوه کاربرد علم رباتیک در صنعت و پزشکی را بهینه می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :