موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/101820 :کد

رویکرد و بررسی مسائل

تأکید رهبری به حمایت آستان قدس از مستضعفان

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -تأکید رهبری به حمایت آستان قدس از مستضعفان

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب به حمایت از مستضعفان در حکم حجت‌الاسلام رئیسی نوعی استراتژی برای نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب به حمایت از مستضعفان در حکم حجت‌الاسلام رئیسی نوعی استراتژی برای نظام است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در دیدار با مسؤولان کمیته امداد در محل دفتر امام‌جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: کمیته امداد صرف‌نظر از رسالت امدادی و پرورش محرومان به‌عنوان محور اقتدار نظام مطرح می‌شود که بار انقلاب را از ابتدای پیروزی آن به دوش می‌کشد.


وی افزود: در آینده و در تحولات سیاسی نظام، جریان‌های مرفه به‌عنوان جریان معارض نظام درمی‌آیند؛ زمانی که ریزش‌های انقلاب را بررسی می‌کنیم، درمی‌یابیم که این افراد جزو اقشار مرفه جامعه بوده که به بخشی از رفاه در زندگی رسیده‌اند.


نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب بار این نظام به دوش قشر محروم جامعه بوده است، تأکید کرد: حتی در دوران مبارزات نیز افرادی که در جنوب شهر زندگی می‌کردند جزو پیشگامان بودند؛ در جریان استکبارستیزی این فقیران و ضعفا بودند که در صحنه حضور داشتند ولی در تحولات سیاسی نظام به‌زودی به نقطه‌ای می‌رسیم که جریان مرفه به‌صورت جریان معارض نظام درآید.


علم‌الهدی با بیان اینکه قشر مستضعف پایگاه تثبیت نظام است، اظهار داشت: اینکه فقر افراد جامعه را نابود کند ما به مشکل برمی‌خوریم چون این افراد همان‌هایی هستند که باید از نظام حمایت کنند؛ کمیته امداد باید از این افراد حمایت کند و نگذارد به این افراد که پایگاه نظام و انقلاب هستند آسیبی وارد آید.


وی افزود: مسیر کمیته امداد باید به سمتی برود که مددجویان با انسجامشان استکبارستیزی را تداوم بخشند تا بشود از آن‌ها حداکثر استفاده را کرد، تأکید رهبر معظم انقلاب به حمایت از مستضعفان در حکم حجت‌الاسلام رئیسی نوعی استراتژی برای نظام است.


نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: وجود تشکیلاتی همچون کمیته امداد لازم و افزایش قدرت روزبه‌روزش ضروری است، آستان قدس در خراسان رضوی حرکت‌های شایسته‌ای تحت عنوان محرومیت‌زدایی انجام داده است که کمیته امداد از این اقدامات برای توسعه کار و فعالیت خود بهره‌مند شده است.


علم‎الهدی کمیته امداد را بستری لازم برای فعالیت‎های آستان قدس دانست و خاطرنشان کرد: نمونه این اقدامات حضور زیارت اولی‌ها در حرم رضوی است که این دست اقدامات باید به‌صورت ملی درآید؛ با وضع اقتصادی‌ که کشور با آن روبه‌رو است، قربانی نخست وضع اقتصادی فقرا هستند.


وی اظهار داشت: توسعه کیفی در امکانات و خدمات در فعالیت‌های کمیته امداد اصلی مهم است که هم موجب رفع محرومیت می‌شود و هم موجب می‌شود که حافظان انقلاب و نظام زیر بار فشار اقتصادی از دست نروند.


نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی مسئله زائرسرای ارزان‌قیمت را اقدامی شایسته و موفق دانست و گفت: اینکه فقرا را برای زیارت بیاورند علاوه بر اینکه بار معنوی و مذهبی دارد، در ساخت‌وسازهای فرهنگی حرم رضوی و آستان قدس نیز اثر مثبت و فوق‌العاده‌ای می‌گذارد.


فارس نوشت : وی در مورد هتل‌های اطراف حرم بیان کرد هراندازه بنده در مورد ساخت‌وسازها و هتل‌های اطراف حرم مطالبه کردم فایده‌ای نداشت، خواسته بنده آن بود که فضای اطراف حرم معنوی باشد؛ اگر ضعفا و فقرا فضای اطراف حرم را پر کنند، به جهت متدین بودنشان، فضای اطراف حرم معنوی‌تر شده و بی‌حجاب‌ها و مرفه‌ها در قشر حداقلی قرار می‌گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :