موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101838 :کد

بحران سوریه

بشار اسد:اروپا نمی تواند مستقل تصمیم بگیرد و مقلد آمریکاست

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -بشار اسد:اروپا نمی تواند مستقل تصمیم بگیرد و مقلد آمریکاست

رئیس جمهوری سوریه امروز (پنجشنبه) گفت که کشورهای اروپایی در عرصه سیاسی هیچ گاه مستقل تصمیم گیری نکرده و همیشه مقلد و پیرو آمریکاست.

رئیس جمهوری سوریه امروز (پنجشنبه) گفت که کشورهای اروپایی در عرصه سیاسی هیچ گاه مستقل تصمیم گیری نکرده و همیشه مقلد و پیرو آمریکاست.

 

به گزارش تحلیل ایران ، 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون دانمارک گفت: دولت این کشور به حمایت کورکورانه از سیاست های دولت آمریکا می پردازد.


وی افزود که مردم اروپا دشمن سوریه نیستند و بین آنها و سردمداران آنها تفاوت وجود دارد.


اسد گفت: کشورهای اروپایی حداقل از سال 2003 از زمان شروع جنگ عراق به طور کل از نقشه سیاسی حذف شده و این کشورها مقلد بی چون و چرای آمریکا بوده و شهامت گرفتن تصمیم به طور مستقل را ندارند.


رئیس جمهوری سوریه در خصوص ادعاهای رسانه ها برای حمله به شرق حلب گفت که دولتش حملاتی را علیه بیمارستان ها و اهداف غیرنظامی انجام نداده است.


وی افزود که اشتباه همیشه وجود دارد و در هر جنگی خطا روی می دهد من نسبت به این مسئله واقع بین هستم اما اینکه ما به عنوان یک دولت به ویرانی بیمارستان ها، مدارس و کشتار غیرنظامیان امر کرده ایم درست نیست و با مصالح ما در تعارض است.


اسد درادامه گفت اگر حتی اخلاق را کنار بگذاریم ما این کار را انجام نمی دهیم چون به نفع ما نیست دوم اینکه اگر ما مردم سوریه را می کشیم و بیمارستان ها را ویران می کنیم و همه این جنایت ها را مرتکب می شویم پس چطور ممکن است که شش سال از ابتدای جنگ بدون خواست مردم رئیس این دولت باقی بمانیم.


ایرنا نوشت : وی افزود که من سوپر من نیستم اگر مورد تایید مردم سوریه نبودم نمی توانستم رئیس جمهور این دولت باقی بمانم. ما از مردم سوریه دفاع می کنیم و از حمایت مردم به عنوان دولت و حکومت برخورداریم. این حقیقت همه ادعاها در خصوص دولت سوریه رو باطل می کند چرا که حقیقت زبان گویای خود است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :