موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/101840 :کد

وزارت دفاع آمریکا

وزارت دفاع آمریکا: سربازان افغانستان در آمریکا ناپدید شده اند

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۶
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -وزارت دفاع آمریکا: سربازان افغانستان در آمریکا ناپدید شده اند

منابع آگاه در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کردند ۴۴ سرباز پیاده افغانستان که با هدف کسب آموزش های نظامی به این کشور سفر کرده بودند، ناپدید شده اند.

منابع آگاه در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کردند 44 سرباز پیاده افغانستان که با هدف کسب آموزش های نظامی به این کشور سفر کرده بودند، ناپدید شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند این افراد که طی دو سال گذشته و با هدف کسب آموزش های نظامی به این کشور سفر کرده بودند، ناپدید شده اند و هیچ نشانی از این افراد در دست نیست.


گفته می شود این سربازان بدون کسب اجازه از فرماندهان خود پایگاه آموزشی خود را ترک کرده اند.
بر اساس اعلام پنتاگون، این سربازان که همگی از اتباع افغانستان بوده اند به دنبال اقامت و کار از مسیر غیرقانونی در آمریکا بوده اند.


خبرگزاری رویترز با اشاره به آموزش حدود 2200 سرباز افغان از سوی آمریکا از سال 2007 تاکنون، تصریح کرده است: با این که شمار این سربازان به نسبت اندک است، ناپدید شدن این افراد پرسش هایی را درباره امنیت و فرآیند بازرسی از این افراد برای ورود به آمریکا مطرح کرده است.


بر اساس این گزارش، دولت آمریکا برای نجات خود از جنگ 15 ساله در افغانستان، میلیاردها دلار را برای آموزش نیروهای افغان هزینه کرد و افشای این اطلاعات می تواند مورد انتقاد دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حزب جمهوری خواه قرار گیرد.


ایرنا نوشت: «آدام استامپ» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: در حال حاضر سوابق سربازان افغان که برای آموزش مهارت های نظامی به آمریکا می روند، مورد بررسی دقیق قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود این افراد جرائمی مبنی بر نقض حقوق بشر را مرتکب نشده اند و در گروه های شبه نظامی نیز وابستگی یا عضویت ندارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :