موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/101844 :کد

حجت الاسلام محمد محمدیان

محمد محمدیان: حرام خواران نمی توانند از نظام دفاع کنند

  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -محمد محمدیان: حرام خواران نمی توانند از نظام دفاع کنند

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها گفت: حرام خواران و کسانی که صدها میلیون تومان از بیت المال را بالا کشیده اند، نمی توانند از نظام اسلامی دفاع کنند.

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها گفت: حرام خواران و کسانی که صدها میلیون تومان از بیت المال را بالا کشیده اند، نمی توانند از نظام اسلامی دفاع کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران   حجت الاسلام محمد محمدیان روز پنج شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود : بدون تردید کسانی که بخواهند شکم خود را از حرام ، آن هم از بیت المال انباشته کنند، هرگز از نظام اسلامی دفاع نخواهند کرد.


وی با اشاره به قیام امام حسین (ع) و بدعهدی و بی وفایی مردم کوفه خاطرنشان کرد: مردم کوفه نیز به یکباره چنین نشدند بلکه اینقدر شکم هایشان را از بیت المال و حرام انباشتند که کارشان به جایی رسید که فرزند پیغمبر را با آن شقاوت و قساوت قلب شهید کرده و فرزندان ایشان را به اسیری بردند.


وی اظهار داشت: مشکل مردم کوفه حرام خوری و تصاحب بیت المال بود. از این رو باید مراقبت باشیم مبادا چنین گرفتاری برای ما پدید آید.


وی در این زمینه از دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف به شدت انتقاد کرد و این رفتار را مصداق حرام خواری دانست.


رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها در آغاز سال تحصیلی حوزه علوم اسلامی دانشگاه ها خطاب به معرفت جویان اظهار داشت: کسانی که در حوزه علوم اسلامی به دنبال دست یافتن به سرچشمه معارف اسلامی هستند، راه آن کسب طهارت است.


محمدیان افزود: تا زمانی که این طهارت به دست نیاید نمی توان راهی به قرآن پیدا کرد البته کسانی که اهل طهارت می شوند ویژگی تطهیر دیگران را نیز کسب می کنند.


در این آیین از چند کتاب تالیف شده توسط معرفت جویان یکی از مراکز علوم اسلامی رونمایی و تندیس ابوذر به خانواده شهیدان حجت الاسلام محمدعلی کرامت و حجت الاسلام علی سلمانیان اهدا شد.


ایرنا نوشت: تندیس ابوذر همه ساله به صورت نمادین به فعالان علمی، فرهنگی و جهادی شاخص در حوزه فرهنگی اهدا می شود که در سال اول به حسن رحیم پورازغدی و سال گذشته به حجت الاسلام علیرضا پناهیان تقدیم شد.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :